karpat.in.ua

Розробка угорських вчених допоможе захистити слонів у Кенії

Науковці Сегедського університету (SZTE) розробили детектор, який сигналізує про постріли, для захисту африканських слонів та інших тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Пристрій пройде тестування в Кенії.

Як повідомили в університеті, йдеться про двокілограмовий пристрій, який прикріплюють на шию африканських слонів, котрий постійно подорожує разом із твариною, а при пострілі прилад виявляє звук і сповіщає охоронця парку через супутник, чим лякає мисливців, які незаконно полюють на тварин заради цінної слонової кістки.

Розробка поставила перед вченими серйозні виклики: довелося вирішити проблему, щоби пристрій на шиї слона працював упродовж кількох років. Попередні подібні системи працювали лише кілька місяців, на відміну від нової розробки дослідників Сегедського університету, який працює протягом двох років. Також було потрібно вирішити проблему з фіксацією якісного звуку. Покриття захищає конструкцію від стихій тропічної погоди, але це погіршує якість звуку. Покриття із синтетичної смоли дає надійний захист та забезпечує запис якісного звуку.

Перевірка роботи пристроїв розпочнеться у Кенії в травні. Цьому передувала ретельна підготовка. Дослідники успішно випробували свій винахід спочатку на коровах, а потім і на слонах у зоопарку Сан-Дієго. Незабаром детектор отримають два слони в Кенії.

Науковці сподіваються, що пристрій надалі використовуватиметься і на інших тваринах, що перебувають під загрозою зникнення, для боротьби з браконьєрами.

 (hvg.hu)