Премію Вацлава Гавела за права людини отримала феміністка із Саудівської Аравії

Премію Вацлава Гавела за права людини отримала феміністка із Саудівської Аравії

10:35 Квітень 21, 2021

Життя 190 3 хвилини

Magyar

Премію імені Вацлава Гавела за права людини отримала правозахисниця-феміністка із Саудівської Аравії Луджейн аль-Газлуль за здійснення кампанії за скасування системи чоловічого опікунства та посилення захисту жінок, які стикаються з жорстоким поводженням. Наразі активістка-феміністка знаходиться під домашнім арештом.

Луджейн аль-Газлуль отримала це визнання від Ради Європи ще минулого року, але в даний час феміністка знаходиться під домашнім арештом. Нагороду у розмірі 60 000 євро отримала її сестра Ліна під час онлайн-церемонії 19 квітня, оскільки Луджейн аль-Газлуль все ще перебуває під домашнім арештом після звільнення в лютому минулого року.

„Люджейн не змогла бути присутньою, тому що, хоча її і випустили з в’язниці, її все ще змушують мовчати і залишатися в країні. Моя сестра Люджейн провела 1000 і один день у в’язниці. У чому полягає її злочин? Вона бореться за права жінок в Саудівській Аравії. Люджейн пожертвувала собою заради боротьби за краще життя для саудівських жінок. Вона виступала за наше право водити машину, за захист жінок, які стали жертвами насильства і жорстокого поводження, за скасування системи чоловічого опікунства. Через її активізм Люджейн викрали, позбавили можливості завершити навчання, незаконно взяли під варту, жорстоко катували, посадили в одиночну камеру на місяці, а тепер засудили як терористку”, – заявила Ліна аль-Газлуль на віртуальній церемонії нагородження.

На церемонії в Страсбурзі цього року були делеговані ще дві кандидати – буддистський жіночий орден Непалу “Друкпа” та конголезська активістка, що бореться за права жінок Джуліана Лусенж, і також отримали відзнаки за видатні результати у захисті прав людини.

Премія Вацлава Гавела, названа на честь відомого колишнього чеського президента та державного діяча, а також драматурга, була заснована в 2013 році для відзначення «видатних дій громадянського суспільства на захист прав людини в Європі та за її межами».

Премія була вручена восьмий раз за сприяння Парламентської асамблеї ЄТ, бібліотеки Вацлава Гавела та Фонду Charta 77.

Джерело: 168.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня