ЄС планує врегулювати правила застосування штучного інтелекту

ЄС планує врегулювати правила застосування штучного інтелекту

19:19 Квітень 21, 2021

Життя 415 3 хвилини

Magyar

У середу Єврокомісія (ЄК) оприлюднила свій план регулювання щодо застосування штучного інтелекту (ШІ), основною метою якого є обмеження використання додатків ШІ, з високим ризиком застосування.

Згідно з пакетом пропозицій Єврокомісії, системи штучного інтелекту, які загрожують безпеці та життю людей, будуть неприйнятним фактором ризику, їх застосування заборонятиме ЄК, а на компанії, які обходять цю заборону, накладатимуть суворі штрафи.

Коміся також відносить до груп високого ризику, наприклад, ті технології, які ставлять під загрозу основні цінності ЄС, такі як права на свободу та право на приватне життя. Сюди входять певні додатки, що використовуються у правоохоронній сфері та юстиції, при обробці заяв про міграцію, в хірургічних операціях або при прийомі на роботу, а також у системах біометричної ідентифікації, що використовуються в громадських приймальнях. Програмне забезпечення цих сфер мають відповідати суворим вимогам.

На думку Єврокомісії, суворі правила не стримуватимуть технологічні новації в Європі, а навпаки, сприятимуть їхньому розвитку за допомогою державно-приватного партнерства та фінансування ЄС науково-дослідних мереж. Нормативна база визначатиме, як пришвидшити інвестиції в ШІ таким чином, щоб це було вигідно для відновлення після епідемії коронавірусу, а також заохочуватиме впровадження стратегій ШІ в державах-членах.

Пропозиції містять і ризики щодо безпеки машинобудування. Зокрема, впроваджують правила класифікації машин із високим ризиком та оцінку відповідності суттєво модифікованих машин.

Пропозиція Європейської комісії ще має бути схвалена Європейським Парламентом та державами-членами за звичайною законодавчою процедурою, після чого норми будуть застосовуватися на всій території ЄС.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня