На думку більшості ірландців, Північна Ірландія вийде зі складу Великобританії протягом наступних 25 років

На думку більшості ірландців, Північна Ірландія вийде зі складу Великобританії протягом наступних 25 років

10:38 Квітень 22, 2021

Життя 186 5 хвилин

Magyar

На думку більшості жителів острова Ірландія, Північна Ірландія відокремиться від Сполученого Королівства й об’єднається з Республікою Ірландія протягом наступних 25 років.

З нагоди майбутньої 100-ї річниці політичного поділу острова Ірландія британська громадська медіа-компанія BBC разом з компанією LucidTalk провела опитування в Північній Ірландії та Ірландії.

Згідно з результатами, представленими в середу, по обидва боки кордону більшість громадян заявляють, що об’єднання Північної Ірландії та Ірландської Республіки не очікується протягом наступних десяти років: 55% людей у Північній Ірландії та 59% в Ірландії вважають це малоймовірним.

Однак на запитання, якою, на їхню думку, буде ситуація через 25 років, 51% опитаних у Північній Ірландії та 54% в Ірландії відповіли, що до того часу Північна Ірландія покине Великобританію й об’єднається з Республікою Ірландія. Белфастська, або Страсноп’ятнична, угода 1998 року, яка започаткувала процес урегулювання конфлікту в Північній Ірландії, передбачає одночасний референдум у Республіці Ірландія та Північній Ірландії для об’єднання острова Ірландія, якщо британський та ірландський уряди домовляться за наявності значної соціальної підтримки по обидва боки кордону.

Однак британські уряди, які відтоді перебувають при владі, вважають, що на основі опитування громадської думки референдум не є виправданим.

Соціологічне дослідження, проведене на замовлення ВВС, та опубліковане в середу, схоже, підтверджує цю думку. У Північній Ірландії, де протестантське населення в основному лояльно ставиться до Британської корони, 49% респондентів заявили, що, якби референдум провели сьогодні, вони б проголосували за те, щоб Північна Ірландія залишилася частиною Великобританії, і лише 43% підтримали б об’єднання з Республікою Ірландія. Однак в Ірландії прихильників возз’єднання переважна більшість: 51% респондентів заявив, що на референдумі проголосував би за об’єднання ірландського острова, і лише 27% були б за те, щоб Північна Ірландія залишилася в складі Великобританії.

Резолюція парламенту Великобританії про розділення Ірландського острова та створення незалежних Ірландії й Північної Ірландії, що залишилися в складі Об’єднаного Королівства, спрямована на припинення війни за незалежність Ірландії, набрала чинності 3 травня 1921 року. Перший парламент Північної Ірландії в Белфасті був урочисто відкритий королем Георгом V 22 червня 1921 року. Британський уряд готується до святкувань та вшанування пам’яті сторіччя Північної Ірландії, але, згідно з опитуванням, проведеним на замовлення ВВС, навіть серед населення Північної Ірландії лише 40% вважають, що ця річниця є приводом для святкування.

Утім 76% опитаних у Північній Ірландії погоджуються, що суперечка про статус Північної Ірландії залишається невирішеною і не можна виключати повторення насильства та заворушень.

Такі висновки були зроблені на основі думок 87% учасників опитування, проведеного паралельно в Ірландській Республіці.

Напруженість помітно посилилася після референдуму про членство Великобританії в ЄС у червні 2016 року. Тоді невелика більшість усього населення Великобританії (51,9%), а в Північній Ірландії 55,8% виборців проголосували за подальше членство в Євросоюзі.

Прагнення Шотландії до незалежності також різко посилилося після референдуму про членство в ЄС, коли 62% громадян проголосували за те, щоб Великобританія залишалася членом Євросоюзу. Уряд Шотландії, очолюваний Шотландською національною партією, яка прагне незалежності, уже зробив кілька практичних юридичних кроків для підготовки до чергового референдуму про незалежність, однак консервативний уряд Великобританії на чолі з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном наразі не бажає займатися вирішенням цього питання. У Шотландії вже проводився референдум про незалежність у 2014 році, але на той час 55% мешканців Шотландії проголосували проти відокремлення.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня