Операції зі зміни статі знову стануть обов’язковими для лікарень у США

Операції зі зміни статі знову стануть обов’язковими для лікарень у США

17:31 Травень 11, 2021

Життя 370 4 хвилини

Magyar

Операції зі зміни статі знову стануть обов’язковими для лікарень у Сполучених Штатах, оскільки міністерство охорони здоров’я країни відтепер забезпечуватиме захист від дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (що до цього часу було законним у системі охорони здоров’я), ідеться в повідомленні відомства.

«Страх перед дискримінацією може призвести до того, що люди будуть нехтувати доглядом, а це матиме значні негативні наслідки для здоров’я», – сказав міністр охорони здоров’я Ксав’є Бечерра. «Міністерство вважає, що всі, у тому числі представники ЛГБТ, повинні мати доступ до медичної допомоги без дискримінації», – додав він.

У 2020 році адміністрація Трампа вирішила скасувати рішення адміністрації Обами про захист трансгендерів у галузі охорони здоров’я. Це означало, що людей як чоловіків чи жінок знову стали визначати на основі їхньої біологічної статі. Натомість адміністрація Обами робила це за «внутрішнім почуттям, яке може бути чоловіком, жінкою, жодним з них або поєднанням обох».

Положення уряду Трампа також дозволяли лікарням та страховикам відмовляти, наприклад, у проведенні операцій зі зміни статі. За часів адміністрації Обами ці медичні втручання були обов’язковими для лікарень.

Бечерра заявив, що нове рішення адміністрації Байдена відповідає минулорічному рішенню Верховного суду США. Тоді у справі про дискримінацію на робочому місці було встановлено, що федеральні закони щодо захисту від дискримінації на основі статі на робочому місці поширюються і на гомосексуалістів та трансгендерів.

За даними міністерства охорони здоров’я США, «дискримінація у сфері охорони здоров’я впливає на стан здоров’я», оскільки, як свідчить ряд соціологічних опитувань, «чверть ЛГБТ-осіб відкладали чи уникали потрібної медичної допомоги через страх подальшої дискримінації».

«Ніхто не повинен зазнавати дискримінації, коли звертається за медичною допомогою», – наголосила Рейчел Левайн, заступниця міністра охорони здоров’я. «Місія нашого міністерства полягає в поліпшенні здоров’я та добробуту кожного американця, незалежно від їхньої статевої ідентичності або сексуальної орієнтації», – додала вона.

До слова, Рейчел Левайн – перша трансгендерна особа, яка обійняла високу посаду у федеральному уряді США. Педіатр, що народилася в 1957 році, більшу частину свого життя прожила як Річард Л.Левайн. У нього народилося двоє дітей. Згодом він вирішив змінити ім’я та стать.

Згідно з рішенням, юридичний відділ міністерства охорони здоров’я перегляне скарги на дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації й гендерної ідентичності, а лікарні, клініки та інші медичні працівники можуть зазнати урядових санкцій, якщо буде доведено, що вони порушили закон.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня