Китів, які обіймаються, зняли на відео. ВІДЕО

Китів, які обіймаються, зняли на відео. ВІДЕО

17:18 Травень 12, 2021

Життя 369 2 хвилини

Magyar

Двох представників зникаючого виду китів удалося зняти за допомогою дрона в затоці Кейп-Код, Північна Америка. Вони ніби обіймали один одного своїми плавцями.

Відео зробили фотограф-натураліст Браян Скеррі та науковці з Інституту океанографії Вудс-Хоул (Woods Hole Oceanographic Institution).

Учені кажуть, що таку поведінку китів удається побачити вкрай рідко, і це, можливо, перший випадок, коли з повітря було зафіксовано їхні обійми. За допомогою такого обміну жестами, тварини, імовірно, висловлюють потяг одне до одного та готовність до спаровування, вважають експерти.

Північні гладкі кити (eubalaena glacialis) є одними з найбільш зникаючих тварин у світі, за оцінками, їхня популяція становить приблизно 360 особин. Хоча минулої зими в них спостерігалося безпрецедентне розмноження, зоозахисники надзвичайно стурбовані тим, що особливий вид вимирає швидше, ніж може розмножуватися. В основному це відбувається через людську діяльність.

З 2017 року у водах США та Канади загинули 34 такі кити, головним чином тому, що заплуталися в рибальських сітях або зіткнулися з човнами. Було зафіксовано щонайменше 49 випадків, коли тварини зазнавали серйозних травм, які призводили до їхньої загибелі. Ці дані про смертність перевищують кількість екземплярів, народжених із 2017 року.

За словами дослідників, якщо зменшити смертність, спричинену людським фактором, ситуація з розмноженням гладких китів покращиться.

Джерело: ORIGO

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня