karpat.in.ua

Єврокомісія поставила перед собою мету зменшити до нуля викиди в повітря, воду або землю

Європейська комісія ухвалила план дій із знезараження повітря, води та ґрунту, визначивши основні цілі, яких необхідно досягти до 2030 року в рамках Європейської зеленої угоди, заявив у п’ятницю виконавчий віцепрезидент брюссельського органу, відповідального за Європейську зелену угоду, Франс Тіммерманс.

За його словами, план дій спрямований на покращення якості повітря до такої міри, щоб кількість передчасних смертей, спричинених його забрудненням, до кінця десятиліття зменшилася в Європейському Союзі на 55%. Угода також має на меті зниження забруднення атмосфери на 25% там, де це загрожує біорізноманіттю в екосистемі ЄС.

Аби покращити якість води, план передбачає зменшення на 50% кількості пластикових відходів, що потрапляють у море, і зменшення викидів мікропластику на 30% у навколишнє середовище.

Це також знизило б обсяги побутових відходів на 50%. Для покращення якості ґрунтів комітет визначив мету зменшити вдвічі втрати поживних речовин і запропонував скоротити використання хімічних пестицидів на 50%.

Крім того, у планах зниження впливу на людей хронічного шуму від транспортних засобів на 30% та суттєве зменшення генерації побутового сміття за рахунок скорочення на 50% усіх комунальних відходів.

У плані дій наголошується на важливості адаптації та перегляду низки законодавчих і нормативних актів ЄС для досягнення згаданих цілей.

План також спрямований на сприяння практичному впровадженню мети ЄС щодо навколишнього середовища, яке не містить забруднювачів, разом зі стратегією сталості хімічних речовин, прийнятою минулого року. Це підтверджує цілі Європейського Союзу стосовно кліматичної нейтральності, охорони здоров’я, біорізноманіття та ефективності використання ресурсів, додав уповноважений ЄС.

Єврокомісія зазначає, що забруднення довкілля залишається найбільшою причиною виникнення ментальних та фізичних захворювань людини, воно призводить до передчасних смертей, зокрема серед дітей, старших людей та інших вразливих категорій населення.

Джерело: mti.hu