karpat.in.ua

Із суботи в Румунії послаблять обмеження

У Румунії із суботи скасовується нічний комендантський час, уведений через епідемію коронавірусу, а також обмеження режиму роботи магазинів. Крім того, носіння масок на відкритому повітрі залишатиметься обов’язковим лише в місцях масового скупчення людей, заявив президент Клаус Іоанніс.

Після консультацій із членами уряду, відповідальними за боротьбу з епідемією, глава держави повідомив про графік поступового зняття обмежень, який охоплюватиме весь літній період. Введення в дію перших заходів заплановане на 15 травня, після того, як протягом останніх двох тижнів у країні фіксують зменшення кількості нових випадків захворювання, а всі області в Румунії перейшли у «зелену» зону.

Із 15 травня буде скасовано нічний комендантський час, введений на початку листопада, а також знімуть обмеження режиму роботи магазинів, які могли працювати досі лише до 21 години. Більше не буде обов’язковим носіння захисних масок на відкритому повітрі, крім зупинок громадського транспорту, ринків, ярмарків.

Із наступних вихідних спортивні заходи відбуватимуться за участі глядачів, щоправда заповнювати дозволять лише до 25 відсотків місць.

За словами президента, подальше послаблення обмежень залежить від подальшого зниження рівня зараження та збільшення рівня вакцинації.

У Румунії з населенням 20 мільйонів до 1 червня планують вакцинувати 5 мільйонів людей, до 1 липня – 6 мільйонів, до 1 серпня – 7 мільйонів осіб.

За планами, після 1 червня дозволять проведення весіль та хрестин за участі до 70 гостей на відкритому повітрі та до 50 – у приміщеннях. У подальшому обмеження кількості гостей буде збільшено або взагалі скасовано, якщо організатор гарантує, що будуть присутні лише вакциновані, пояснив глава держави.

Президент Румунії вчергове наголосив, що зупинити епідемію можна лише вакцинацією і що «попереду ще багато роботи».

У Румунії вже кожен бажаючий може попросити щеплення проти коронавірусу в будь-якому пункті вакцинації в країні без попередньої реєстрації та отримати його протягом одного-двох днів. На сьогоднішній день 23,5 відсотка дорослого населення (3,79 мільйона людей) отримали принаймні одну дозу та 16,3 відсотка – обидві дози.

(MTI)