karpat.in.ua

Австрія послабила правила в’їзду в країну

Із середи Австрія пом’якшила обмеження на в’їзд, запроваджені через епідемію коронавірусу, і замість обов’язкового проходження карантину приймає всі офіційні довідки про те, що особа, яка має намір в’їхати, уже була щеплена або перенесла коронавірусну інфекцію. За їх відсутності, умовою для в’їзду є наявність негативного тесту.

Усі країни поділяються на три групи. До першої належать держави з низьким рівнем захворюваності протягом 7 днів на 100 000 жителів. З цих країн приїхати в Австрію можна вже й із туристичною метою. Умовою для в’їзду є наявність довідки англійською або німецькою мовою про те, що людина щеплена чи перехворіла на коронавірус. Якщо такого документа немає, достатньо пред’явити негативний тест, зроблений не пізніше ніж за 72 години до в’їзду (якщо це ПЛР-тест) або не пізніше ніж за 48 годин (тест на антиген).

До другої групи належать країни, котрі Австрія наразі класифікує як групи високого ризику за епідемічними показниками. Це Хорватія, Литва, Нідерланди, Швеція та Кіпр. Приїжджаючи з цих країн, громадяни, які не мають довідки про щеплення або про те, що вже перенесли хворобу, повинні пройти карантин навіть за наявності негативного тесту на коронавірус і можуть зробити наступний тест лише на п’ятий день карантину.

До третьої групи належать країни, названі «зоною мутації вірусів»: Індія, Бразилія та Південно-Африканська Республіка. Умовою для в’їзду з них є негативний ПЛР-тест навіть для тих, хто вже зробив щеплення чи перехворів, крім того, обов’язковим є й проходження карантину. Заборона на в’їзд повітряним транспортом з цих країн, запроваджена 29 квітня, продовжена до 6 червня.

Відповідаючи на запитання журналіста, міністр охорони здоров’я Вольфганг Мюкштейн пояснив, що приймаються всі документи, які підтверджують факт щеплення вакциною, схваленою Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Відповідно, щеплення вакциною «Спутник V», не приймається в Австрії, а препаратом Sinopharm – так, оскільки російська вакцина не отримала дозволу, а китайська вже затверджена ВООЗ. Водночас указ, оприлюднений на сайті міністерства охорони здоров’я Австрії, не містить жодної інформації про походження вакцин.

MTI