karpat.in.ua

Facebook і Google можуть втратити російський ринок

У Державній думі Росії схвалили законопроєкт, який зобов’язуватиме власників великих іноземних інтернет-компаній відкривати свої представництва та офіси в Росії. Губернатор Пермського краю Олексій Пушков прокоментував документ ще до його прийняття: технологічні гіганти «є не нашими партнерами, а політичними опонентами Російської Федерації, і ми повинні усвідомлювати це», передає інформаційне агентство V4NA.

Пропозиція, що надійшла до Думи, стосується інтернет-платформ, які щодня читають понад 500 000 російських користувачів, тобто Facebook, Twitter, TikTok, YouTube, WhatsApp, Telegram, та багатьох інших.

Ініціатор законопроєкту, член комітету з питань інформаційної політики Держдуми Антон Горєлкін заявив, що йдеться про компанії, які поширюють інформацію російською мовою, пропонують рекламу російським споживачам, отримують прибуток від діяльності в Росії й використовують для всього цього російські персональні дані.

Відмова цих компаній відкрити свої філіали в Росії може означати заборону на рекламу та доходи, а також запобігання збору й передачі персональних даних за кордони РФ.

Президент Думи В’ячеслав Вологін пропонує запровадити також «економічні примусові заходи» для технологічних компаній, які не будуть дотримуватися згаданого закону. Дотепер вони мали можливість стати на шлях саморегулювання в країні, але не зробили цього, бо для них найголовніше – прибуток, написав він у своєму телеграм-каналі.

Завдяки цьому проєкту Росія піде шляхом, який уже пройшли інші, сказав Вологін, а відтак наголосив, що гість, який поселився в країні особливим чином і заробив великі гроші, повинен жити за російським законодавством.

Керівник Комітету Федеральної ради з питань інформаційної політики та співпраці зі ЗМІ, губернатор Олексій Пушков упевнений, що техгіганти, які працюють у Росії, особливо Facebook і Google, виконають вимоги законопроєкту хоча б для того, аби уникнути втрати російського ринку через «свій дурний принциповий підхід».

За його словами, законопроєкт був внесений, оскільки західні глобальні соціальні мережі та програми обміну повідомленнями «не показали ні найменшого натяку на те, що мають намір дотримуватися законодавства Російської Федерації».

«Не майте ілюзій, – сказав губернатор, – глобальні соціальні мережі – не наші партнери, а політичні опоненти зовнішньої та внутрішньої політики Російської Федерації, і ми повинні це усвідомлювати. Річ не в побудові партнерських відносин, а в заохоченні цих соціальних мереж дотримуватися вимог російського законодавства, оскільки вони діють у нашій країні».

Джерело: magyarnemzet.hu