Вітряк без лопастей, батарейки заряджені від води, рідке паливо із сонячної енергії. Останні зміни технологій

Вітряк без лопастей, батарейки заряджені від води, рідке паливо із сонячної енергії. Останні зміни технологій

14:31 Травень 25, 2021

Життя 1616 5 хвилин

У Китаї реалізували проект з виробництва рідкого продукту з вмістом метанолу 99,5% і таким чином здійснили прорив в перетворенні сонячної енергії в рідке паливо, передає видання BuildingTech. Китайські вчені розробили установку, яка буде переробляти дві тисячі тонн СО2 і утворювати 15 мільйонів кВт-год електроенергії за допомогою сонячної енергії. Під час роботи на повну потужність вона вироблятиме півтори тисячі тонн метанолу на рік.

Над проектом почали роботу ще в 2001 році і лише в кінці 2020 року завершили розробку і в результаті була створена експериментальна установка. В ній метанол утворюється в процесі синтезу з оксиду вуглецю і водню на каталізаторі. Водень для цього отримують в процесі електролізу води, для чого і потрібна енергія, зокрема від сонячного світла.

Щороку у Китаї виробляють метанолу близько 80 мільйонів тонн, і в 2019 році на Китай припадала третина світових викидів СО2. Якщо для синтезу метанолу використовувати сонячну енергію, щорічно можна зменшувати викиди сотні мільйонів тонн СО2.

Дослідники підрахували, що кожна тонна водню, що утворюється при електролізі води, еквівалентна 33 000 кВт-год накопиченої електроенергії. Перетворення електричної енергії в хімічну – це найефективніша реакція накопичення хімічної енергії. Якщо метанол будуть використовувати як паливо замість вугілля, забруднюючі викиди в атмосферу зменшаться більш ніж на 80%.

Батарейка, яка заряджається у воді

У Швейцарії розробили екологічну батарейку Aquacell, яка активовується після 10 хвилин перебування у воді. Батарейка складається із скрученої цинкової фольги, яка служить анодом і вугільного стрижня, які розміщені всередині батарейки. Для старту роботи досить наповнити батарейку Aquacell водою і почекати 10 хвилин.

Таку батарейку простіше утилізувати і при її створенні використовується вже перероблений пластик.

Однак розробники називають головною перевагою такої батарейки необмежений термін придатності в сухому вигляді, а компоненти переробляються на 85%.

Вага батарейки лише 12 грамів, на відміну від звичайних батарейок, які мають масу в два рази більшу. Якщо менше вага, то і менше витрат на перевезення.

Вітряк без лопастей

Винахідники створили новий вид вітряка без лопатей для генерації електроенергії в містах. Вітрогенератор Vortex Bladeless виглядає як циліндр із закругленою верхівкою.

Як і традиційні вітряні турбіни, вітряк генерує енергію з вітру, але по іншому. При роботі установка безшумно вібрує, похитуючись з боку в бік виробляючи електроенергію.

Циліндричні вібруючі установки здатні конкурувати з традиційними вітряками і в роботі добре поєднуються з сонячними батареями.

«Vortex Bladeless відмінно працюють в парі з сонячними панелями, які виробляють електрику днем, а швидкість вітру, як правило, вище вночі, – повідомив один з керівників стартапу Девід Яньес. – Але головна перевага технології полягає в низькому навантаженні на навколишнє середовище, витратах на експлуатацію та технічне обслуговування турбіни ».

Одне з основних переваг таких вітряків без лопатей, їх можна встановлювати в містах та вони не шкодять природі.

«Розробка добре вписується в міське середовище, – там, де традиційні вітряки з величезними лопатями встановити неможливо, – впевнені винахідники. – Це допомогло б жителям багатоквартирних будинків і компаніям їх обслуговують заощадити на рахунках за електроенергію».

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня