У Туреччині створили унікальну бібліотеку із викинутих на смітник книжок

У Туреччині створили унікальну бібліотеку із викинутих на смітник книжок

18:44 Лютий 25, 2020

Життя 3936 4 хвилини

Читання книжок завжди приносило користь, але останнім часом електронні гаджети замінили це дуже корисне заняття. І, більше того, люди перестали читати у принципі. Чому? Питання риторичне. Сучасний спосіб і ритм життя, особливо, у великих містах звів такий спосіб дозвілля чи використання вільного часу до «нуля».

А у турецькій столиці тим часом з’явилася нова бібліотека, в якій налічується вже 5000 книг. Розташована на території занедбаної двадцять років тому цегляної фабрики. Більшість її відвідувачів – турецькі збирачі сміття, які збирали викинуті на смітник книги, повідомляє газета «День» із посиланням на видання RFI.

Співробітники місцевого муніципалітету виступили з ініціативою створити справжню бібліотеку, адже якщо одним людям книги виявилися не потрібні, то, можливо, іншим вони можуть стати в нагоді.

Таким чином, менше ніж за рік сміттярі зібрали близько п’яти тисяч книг, в тому числі французькою та англійською мовами. Світові бестселери «Гаррі Поттер», «П’ятдесят відтінків сірого», романи минулих і сучасних класиків та нобелівських лауреатів… Для кожної з цих п’яти тисяч врятованих книг знайшлася своя поличка. Ще півтори тисячі книжок чекають своєї черги на складах. Всі видання розподілили по окремі категорії, яких аж сімнадцять: від художньої класичної літератури до нон-фікшн. Біля входу до бібліотеки на цегляній стіні висить напис «Салон для читання», а в самому приміщенні «закладу» звучить класична музика.

«Ідея створити цю бібліотеку виникла тоді, коли співробітники муніципалітету думали над тим, як вчинити з викинутими книгами. Для кого-то вони втратили свою цінність і опинилися на смітнику. Ми вирішили повернути їм їх колишню цінність, зробивши їх суспільно доступними», – пояснив агентству працівник місцевого муніципалітету Анадолу Сема Кеско.

Бібліотека відкрита щодня з раннього ранку до 17:30 і безкоштовна для всіх відвідувачів. «Сміттєвий» бібліотечний фонд постійно поповнюється завдяки приватним пожертвам. Поки ініціатори проекту не планують розширювати приміщення, але мають намір створити «мобільні бібліотеки», які кожні два тижні будуть переміщатися в різні школи Анкари (столиці Туреччини – авт.), у яких немає власних бібліотек.

До речі, схожий досвід уже існує і у Колумбії, де також місцевий сміттяр Хосе Альберто Гутьєррез врятував 25 тисяч книжок, які люди викидали на смітник. За таке своє хобі він навіть отримав кличку «Володар книг».

А все розпочалося із того, що працюючи у столиці Колумбії Боготі, Хосе знайшов серед сміття примірник роману «Анна Кареніна» Льва Толстого. Книга зацікавила чоловіка, який цінує мистецтво друкованого слова, тож він залишив її собі. Згодом Хосе все частіше помічав викинуті іншими книги, і кожну з них він забирав додому. «Я зрозумів, що люди викидають книги у смітник. І я почав їх рятувати», – розповідає Хосе.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня