Дві третини землі України стали зоною ризикованого землеробства
Представники Мінагрополітики розповіли про критичні наслідки зміни клімату на українське землеробство.
Через кліматичні зміни дві третини українських земель в останні роки перетворюються на зону ризикованого землеробства. Про це в понеділок, 7 червня, заявив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко на Всеукраїнському форумі Україна 30. Екологія передає Укрінформ.
“Ми бачимо, що відбувається зміщення клімату і фактично 2/3 нашої території стають зоною ризикованого землеробства. Це простежується останні роки, і особливо критичні точки – це липень-серпень”, – сказав Лещенко.
Він нагадав, що торік ситуація була дуже критичною і в деяких регіонах України протягом чотирьох місяців взагалі не було опадів.
Водночас Лещенко наголосив, що спостерігають зниження використання різного роду біопрепаратів, бо є розуміння, що використання класичних хімічних засобів захисту рослин дедалі більше шкодить рослинам.
“Сьогодні аграрії змінюють технологію землекористування, відходять від класичної технології оранки, переходять до енергозберігаючих технологій, які передбачають мінімальне проходження по полю, збереження залишків на полях, зменшення витрат палива і хімічних препаратів на 30-40%. Аграрії на цей момент перелаштовуються під точне землеробство, під сучасні технології обробітку”, – сказав Лещенко і додав, що без цього вони стають неконкурентними.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися