Учені зафіксували високу частоту розвитку міокардиту в молодих чоловіків після щеплення мРНК-вакцинами проти COVID-19

Учені зафіксували високу частоту розвитку міокардиту в молодих чоловіків після щеплення мРНК-вакцинами проти COVID-19

18:38 Червень 12, 2021

Життя 450 3 хвилини

Magyar

Як оголосив у четвер Центр епідеміології та профілактики захворювань (CDC) у США, попередні дані двох американських систем, які контролюють безпеку вакцинації, вказують на те, що серед молодих чоловіків після введення другої дози вакцин мРНК була зафіксована більша кількість випадків міокардиту.

Після того як люди отримали другу дозу препаратів Pfizer-BioNTech або Moderna, понад половину випадків, зареєстрованих у системі звітності про побічні ефекти вакцин США, стали фіксуватися серед людей у віці від 12 до 24 років, повідомили в CDC, додавши, що на ці вікові групи припадало менш як 9% введених доз.

«Очевидно, тут є дисбаланс», – написав Том Сімабукуро, заступник директора Бюро з питань вакцинації CDC, у звіті, надісланому на засідання дорадчої ради Управління з контролю за продуктами та ліками (FDA).

Сімабукуро повідомив, що за допомогою бази даних про безпеку вакцинації (іншої системи моніторингу) можна побачити підвищену частоту розвитку міокардиту серед чоловіків віком 16–39 років після введення другої дози, на відміну від тієї, яка спостерігалася після першої, пише MTI.

Крім того, невелика кількість даних свідчить про те, що більшість пацієнтів – близько 81% – повністю одужала від симптомів, додав він. Pfizer та Moderna ще не прокоментували цей звіт.

Розвиток міокардиту (запальне захворювання серцевого м’яза інфекційної, інфекційно-алергічної або інфекційно-токсичної природи, здебільшого пов’язане з імунними збоями) може бути викликаний вірусними інфекціями, бактеріями, токсинами. Його симптоми включають пекучий біль у грудях, утруднене дихання, аритмію. Міокардит може спричинити постійне пошкодження серця, інфаркт або інсульт.

Джерело: MTI/Index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня