Невідомий комп'ютерний вірус робив фото користувачів через вебкамеру

Невідомий комп'ютерний вірус робив фото користувачів через вебкамеру

08:50 Червень 14, 2021

Життя 229 4 хвилини

Magyar

Фахівці з NordLocker виявили у відкритому доступі базу даних обсягом 1,2 ТБ, яка містила 1,1 млн електронних адрес та приватні дані користувачів з усього світу. Цю інформацію зібрали за допомогою вірусу.

Існує досить багато аргументів, чому не слід нелегально завантажувати будь-який вміст. Один із них полягає в тому, що все це вважається крадіжкою, але треба також пам’ятати: ті, хто зламує програмне забезпечення, часто хочуть отримати певний прибуток, тож такі програми можуть містити вірус. Шкідник, який потрапив у поле зору ЗМІ, почав поширюватися саме таким чином.

Дослідники шифрувальної програми NordLocker виявили масив персональних даних обсягом 1,2 терабайта, який був витягнутий невідомим шкідливим ПЗ. Серед цієї інформації є паролі для входу на сайти, платіжна інформація та дані автозаповнення.

Представники компанії заявили, що випадково знайшли базу даних і вже повідомили про неї хмарний сервіс, на якому розміщена інформація. Усього в масиві містяться дані з 3,2 мільйона комп’ютерів, украдені з 2018 по 2020 рік. Шкідливе ПО зібрало облікові дані з майже мільйона сайтів, зокрема Facebook, Twitter, Amazon і Gmail. Крім того, вірус крав дані з папок «Робочий стіл» і «Завантаження». Серед них три мільйони текстових файлів, 900 тисяч зображень і 600 тисяч файлів Word.

Вірус також робив скріншоти під час проникнення на комп’ютери й фотографував користувачів, якщо мав доступ до камери. Шкідливе ПО поширювалося через піратські ігри і програми (в основному це був Adobe Photoshop) та інструменти злому Windows, повідомляє PCGamer.

Фахівці у сфері безпеки рекомендують користувачам обережніше ставитися до того, що завантажують з Інтернету. За їхніми словами, наразі отримати доступ до шкідливого ПО може будь-хто.

«Це дешево, легко налаштовується, і його можна знайти по всьому Інтернету. Наприклад, кожен бажаючий може отримати власне шкідливе ПЗ і навіть уроки з використання вкрадених даних усього за 100 доларів. І замовлення дійсно означає індивідуальний підхід – рекламодавці обіцяють, що зможуть створити вірус для атаки практично на будь-який додаток, необхідний покупцеві», – заявили дослідники.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня