Інформація про вступ до Закарпатського угорського інституту для здобуття освітнього ступеня магістра

Інформація про вступ до Закарпатського угорського інституту для здобуття освітнього ступеня магістра

13:23 Червень 14, 2021

Життя 601 8 хвилин

Magyar

Оскільки у вищих навчальних закладах держави незабаром розпочнеться вступна кампанія, ми розпитали в секретаря приймальної комісії Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ) Мирослава Стойки про правила вступу для здобуття освітнього ступеня магістра, а також на не акредитоване в Україні навчання, оголошене інститутом спільно з освітніми закладами Угорщини.

– На які спеціальності для здобуття освітнього ступеня магістра оголошує набір Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ у 2021-му?

– Цього року вступ на магістратуру оголошений за такими спеціальностями: математика, історія та археологія, угорська мова та література, українська мова та література, англійська мова та література, біологія та початкова освіта.

– Які правила вступу на магістратуру?

– Право на вступ мають ті, хто вже отримав диплом бакалавра, спеціаліста чи магістра.

Цього року вступ на всі спеціальності можливий лише в електронній формі. Реєстрація облікових записів заявників в електронній системі розпочнеться 1 липня за адресою https://vstup.edbo.gov.ua/. До того часу, імовірно, запрацює і Єдиний державний портал електронних послуг, за допомогою якого абітурієнти також зможуть зареєструватися. Він буде доступний за адресою https://diia.gov.ua/.

Для реєстрації облікового запису користувача треба вказати електронну адресу заявника, номер, ПІН-код та рік видачі екзаменаційної форми, отримані при поданні заявки на єдиний вступний іспит з іноземної мови; порядковий номер уже отриманого диплома та середній бал додатка до нього; крім того, потрібно подати скан-копію додатка до диплома та фотографії 3х4 см. Після реєстрації через обліковий запис користувача 15–23 липня слід подати заявку в електронній формі на обрану спеціальність чи спеціальності. Вступні іспити відбудуться 19–30 липня, інститут має оголосити результати вступу до 2 серпня. Вступники повинні скласти іспит з профільного предмета, а також єдиний вступний іспит з іноземної мови, котрий відбудеться 30 червня у формі ЗНО. Реєстрація на цей іспит з іноземної мови тривала з 11 травня до 3 червня. Щодо вступного іспиту з профільного предмета, то він складається на базі інституту. Наприклад, ті, хто вступає на математику, складають вступний іспит із математики. Теми та приклади завдань вступних іспитів можна знайти на сайті ЗУІ (www.kmf.uz.ua). Там також є детальна інформація про правила вступу. У приймальній комісії нашого інститут, за адресою: м. Берегово, площа Кошута, 6, ми раді допомогти всім заявникам зареєструвати свій електронний обліковий запис користувача й завантажити необхідні дані та документи.

У деякий випадках є можливість при вступі на магістратуру не складати єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі ЗНО, а скласти звичайний іспит з іноземної мови в інституті. Інформацію про це також можна знайти на сайті ЗУІ (www.kmf.uz.ua) у рубриці Правила вступу, розділ VIII.

Ті, хто має диплом спеціаліста чи магістра, можуть скласти іспит з іноземної мови в інституті замість єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі ЗНО.

Хочу звернути увагу на той факт, що Правила прийому на магістратуру 2021 року передбачають додаткову сесію. Участь у ній можуть узяти ті абітурієнти, які успішно склали єдиний вступний іспит з іноземної мови у формі ЗНО 30 червня. Тут знову зазначу, що вступники, у котрих уже є диплом спеціаліста чи магістра, мають можливість скласти іспит з іноземної мови в інституті замість єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі ЗНО. Додаткова сесія прийому документів на навчання триватиме 15–28 вересня. Прийом документів тих, хто складатиме вступний іспит із іноземної мови в інституті, триватиме з 15 до 22 вересня. Вступні іспити відбудуться протягом 29 серпня – 1 жовтня.

– На яке не акредитоване в Україні навчання, оголошене спільно з освітніми закладами Угорщини, можна подати заявки в Закарпатському угорському інституті?

– Угорський університет сільського господарства (Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem) починає навчання в Берегові за такими спеціальностями, як садовод, інженер сільського господарства та інженер харчової промисловості. Університет м. Ніредьгаза – за спеціальностями: сільське господарство та управління, учитель співу та музики, учитель малювання, учитель фізичної культури (всі на основі професійної педагогічної освіти). Реформатська богословська академія м. Шарошпатак та Греко-католицький богословський інститут ім. святого Афанасія – за спеціальностями катехит – помічник пастора реформатської церкви та греко-католицького катехиту на базі Закарпатського угорського інституту. Дебреценський університет також співпрацює з нашим інститутом і оголошує навчання за чотирма спеціальностями: медична сестра, ділова інформатика, інженерна інформатика та соціальна педагогіка. Реформатський університет ім. Гашпара Каролі оголошує навчання вчителів угорської як іноземної мови (на основі диплома бакалавра, BA/BSc) у Берегові.

Інформацію про вступ та терміни подачі документів можна знайти на сайті Закарпатського угорського інституту.

Окремо звертаю увагу на те, що зареєструватися для подачі документів можна за попереднім записом за електронною адресою tanulmanyikmf@gmail.com за телефонами: (+3803141) 2-43-43 або +380984681266 у робочі дні з 9.00 до 18.00 (за київським часом).

Підсумовуючи, хочу наголосити, що в разі скарг з будь-якого питання, пов’язаного з процедурою вступу, як документ можуть розглядатися лише Правила вступу 2021 року до Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (www.kmf.uz.ua).

Бажаю абітурієнтам міцного здоров’я, витримки та успіхів!

(hk/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня