Німеччина приєдналася до країн Європи, де дозволили евтаназію
Так от, згідно з рішенням Конституційного суду Німеччини, лікарі зможуть консультувати пацієнтів щодо евтаназії та надавати їм летальні препарати, але не застосовувати їх. Суд визнав, що заборона проводити евтаназію порушує права тяжко хворих пацієнтів та медичних працівників, повідомляє DW.
Електронна енциклопедія Вікіпедія зазначає, що евтаназія (грец. ευ – добре + θάνατος – смерть) – практика припинення (або скорочення) лікарем життя людини, яка страждає невиліковним захворюванням, відчуває нестерпні страждання, коли хвороба бере своє, на задоволення прохання хворого в безболісній або мінімально болісній формі з метою припинення страждань. Іншими словами, евтаназія – це добровільний крок в обійми смерті, та варто зауважити, що вона не є самогубством.
І, суд також вирішив, що право на смерть за власним бажанням належить до особистих прав людини. Так, людина має право вчинити самогубство або вдатися до допомоги третьої сторони для добровільного завершення життя.
Згідно з рішенням суду, лікарі зможуть консультувати пацієнтів щодо евтаназії та надавати їм летальні препарати, але не застосовувати їх.
Втім, судове рішення не означає, що законодавцям заборонено регулювати діяльність організацій, які сприяють евтаназії.
У 2015 році Бундестаг оголосив незаконними організації, які сприяють евтаназії в Німеччині на комерційній основі. «Комерційне» означало не лише матеріальну зацікавленість в евтаназії, а й одноразове безоплатне сприяння евтаназії для невиліковно хворих пацієнтів. Порушення заборони передбачало позбавлення волі до 3 років і штраф.
Після такого рішення німці, які хотіли вчинити евтаназію, їхали до Нідерландів, Бельгії, Люксембургу чи Швейцарії, де ця процедура дозволена.
Як відомо, про право людини закінчити свій життєвий шлях гідно давно говорять у багатьох куточках нашої планети, проте законодавчо дозволити евтаназію зважилися тільки деякі країни. Втім, їх список з кожним роком зростає.
Говорячи юридичною мовою, правове забезпечення позбавлення життя іншої людини на її прохання в різних формах – евтаназія, ортаназія, САЛ закріплене в Нідерланлах, Бельгії, Франції, Ізраїлі, Канаді, Швейцарії та деяких штатах США (Орегон, Вашингтон, Монтана, Вермонт, Каліфорнія).
Широкі дебати про легалізацію евтаназії (або САЛ) ведуться у Великій Британії, Греції, Італії, Іспанії, Росії. Деякі країни, такі як Грузія, Данія, Молдова, Польща, як альтернативу виділили окремий привілейований склад злочину – вбивство з жалю.
До відома, ортаназія – майже ті самі показання, що й для евтаназії. Але якщо для евтаназії прохання про позбавлення життя висловлює безпосередньо сам пацієнт, то при ортаназії це роблять його законні представники або суд. Це випадок дітей, немовлят, недієздатних громадян.
А САЛ – самогубство, асистоване лікарем. Якщо при евтаназії, ортаназії процедуру припинення життя проводить лікар, то в цьому разі це робить сам пацієнт. Лікар виписує рецепт із зазначенням летальної дози препарату, а також надає консультацію щодо його вживання для досягнення бажаного для пацієнта результату.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися