karpat.in.ua

В Австралії Великий Бар’єрний риф під загрозою знищення?

Великий Бар’єрний риф в Австралії слід внести до переліку об’єктів світової спадщини, що опинилися під загрозою знищення, заявили в Комітеті світової спадщини ЮНЕСКО, проєкт постанови якої викликав обурення в країні.

Комітеті світової спадщини ЮНЕСКО закликав Австралію активізувати зусилля задля подолання наслідків зміни клімату.

Великий Бар’єрний риф – це найширша у світі екосистема коралових рифів, яка зазнала руйнівного впливу океанських теплих припливів, що спричинили три масові вибілювання коралів за останні роки.

За словами міністра навколишнього середовища Австралії Суссан Лей, Комітет вніс пропозицію без належної оцінки науково обґрунтованих стратегій захисту та догляду за рифами.

Міністр у своїй заяві зазначила: «Я згодна, що глобальні зміни клімату є основною загрозою для коралових рифів світу. Але ми вважаємо, що неправильно класифікувати кораловий риф, який утримується найкраще у світі, як єдине місце, що перебуває під загрозою зникнення».

Суссан Лей та міністр закордонних справ Австралії Маріс Пейн провели телефонну розмову з генеральним директором ЮНЕСКО Одрі Азуле, щоб висловити своє невдоволення рішенням організації.

«За цим явно криються політичні причини», – зазначили вони, не вдаючись у деталі. Однак, за словами джерела, близького до уряду, Австралія вважає, що відповідальна за таке рішення КНР, яка наразі головує в ЮНЕСКО, і його прийняття пов’язане з напруженістю між двома країнами.

Крім того, за словами Лей, нещодавно ООН запевнила Австралію, що ця пропозиція щодо рифу не буде зроблена до засідання Комітету всесвітньої спадщини в Китаї, яке відбудеться в липні.

Однак, на думку австралійських природоохоронних організацій, пропозиція викликана не політичними причинами, і насправді Австралія не докладає достатньо зусиль для захисту коралового рифу, особливо з огляду на зміни клімату.

Країна роками бореться за те, щоб Великий Бар’єрний риф, який є однією з її основних туристичних визначних пам’яток і забезпечує тисячі робочих місць, не був внесений до списку зникаючих місць, що може призвести до втрати статусу об’єкта світової спадщини ЮНЕСКО.

На сьогодні в списку світової спадщини знаходяться 53 зникаючі об’єкти.

MTI/hirado.hu