karpat.in.ua

Як перетинати кордон після зміни прізвища?

При реєстрації шлюбу обоє наречених мають право на зміну прізвища. Про це йдеться у ст. 35 Сімейного Кодексу України. Однак, після зміни прізвища виникає необхідність заміни цілої низки документів, в тому числі українського та закордонного паспортів.

Після зміни прізвища заміна паспортів є обов’язковою. Через місяць після укладання шлюбу попередній паспорт стає недійсним, а його використання передбачає адміністративну відповідальність.

Спершу заміні підлягає внутрішній паспорт, тобто ID-картка, а вже на її основі треба подаватися на заміну закордонного паспорта.

Важливий момент: звертатися за заміною паспортів можна у будь-який підрозділ Державної міграційної служби чи ЦНАП, адже в цьому питанні місце прописки значення не має. Виключення діє тільки на власників паспортів-книжечок: їм потрібно звертатися до територіального підрозділу ДМС або ЦНАП за місцем реєстрації (прописки). Про це повідомляє Державна Міграційна служба на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Перетинати кордон з паспортом, у якому вписане старе (дівоче) прізвище чи відкривати візу в нього — не можна.

Після того, як громадянин змінив прізвище, інформація про недійсний старий закордонний паспорт одразу ж передається в державну прикордонну службу України. Однак, у громадянина є місяць після укладення шлюбу, протягом якого старий старий ще залишається дійсним і по ньому можна спокійно їхати. Але, якщо людина подала заявку на зміну прізвища, то з цього моменту внутрішній і закордонний паспорт вважається більше недійсними. Саме тому закордонний паспорт потрібно замінити.

Також не зайвим буде взяти із собою більше документів, які підтвердять зміну вашого прізвища, вступ у шлюб, тощо. А якщо йдеться про дітей, то і свідоцтво про народження та довідки про зміни прізвища, якщо такі були і звісно ж нові паспорти з новими прізвищами.

Отож, при зміні прізвища треба бути готовим до виготовлення нового паспорту для виїзду за кордон, заново відкривати довгострокові візи, якщо такі були у попередньому паспорті, а на кордоні надавати додаткові документи й пояснення, якщо це буде необхідно.