Через екстремальну температуру щороку у світі помирає понад п’ять мільйонів людей

Через екстремальну температуру щороку у світі помирає понад п’ять мільйонів людей

09:42 Липень 12, 2021

Життя 2287 5 хвилин

Magyar

Через екстремальну температуру щороку у світі помирає понад п’ять мільйонів осіб. За два останні десятиліття більше людей втратили життя внаслідок сильних холодів, а не спеки, але кліматичні зміни поступово вирівнюють ці дані.

Згідно з дослідженням міжнародної дослідницької групи, 9,4% смертей на рік можна пов’язати або зі спекою, або з екстремальним холодом. Це 74 випадки на 100 тисяч людей, повідомляє The Guardian.

У період із 2000 по 2019 рік учені аналізували дані про погоду та смертність на 750 об’єктах у 43 країнах і виявили, що середньодобова температура в цих місцях за кожне десятиліття зростала на 0,26°С.

За даними дослідження, за останні 20 років більше людей померло від холоду, ніж від спеки. Однак кількість смертей, пов’язаних з високою температурою, збільшується, а з низькою – зменшується.

Унаслідок спеки на північно-західному узбережжі США минулого тижня померло близько 200 людей: в Орегоні повідомили про 116 смертей, у Вашингтоні – 78.

Усе це звертає увагу на важливість кращої теплоізоляції будинків та використання кондиціонерів на сонячних батареях, які працюють у разі відключення електроенергії.

Один із керівників дослідження, Юмінг Го, науковець університету Монаш в Австралії, заявив, що внаслідок зміни клімату ця тенденція збережеться, а рівень смертності зростатиме.

За оцінками експерта, у цілому в Європі кількість смертей, пов’язаних з температурою повітря, зросла. «Якщо ми нічого не зробимо для уповільнення змін клімату, це призведе до ще більшої кількості смертей», – зазначив Юмінг Го.

Дослідження, опубліковане в науковому журналі Lancet Planetary Health, враховувало оптимальну температуру для людей, що живуть у різних регіонах.

Кількість передчасних смертей, пов’язаних зі спекою, була найвищою в Західній Європі, тоді як від холоду – в Африці, на територіях на південь від Сахари.

Як надзвичайно високі, так і надзвичайно низькі температури збільшують ризик серцевого нападу, зупинки серця та інсульту. Ті, хто вже має проблеми із серцем або легенями, піддаються підвищеному ризику.

Глобальний альянс із захисту клімату та здоров’я (Global Climate and Health Alliance), який об’єднує організації з охорони здоров’я та навколишнього середовища, дослідив 66 країн щодо того, наскільки в них враховують питання здоров’я людини у своїх зобов’язаннях стосовно захисту клімату.

Австралія, Нова Зеландія, Бразилія, Норвегія та Ісландія отримали нуль балів із 15-ти, оскільки там навіть не згадують про здоров’я людини в зобов’язаннях щодо зміни клімату.

Організація також перевірила, що кожна країна робить для зміцнення своїх систем охорони здоров’я, аби впоратися з тягарем кліматичної кризи, скільки коштів виділяється на ці заходи й наскільки держави визнають переваги нульового рівня викидів для здоров’я людини.

Європейський Союз отримав лише один бал в оцінці, тоді як США та Великобританія – 6 і 7 балів відповідно. Найвищий показник – 13 балів – у Коста-Рики.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня