Перетин кордону іноземцями та особами без громадянства
Правила перетину кордону іноземцями та особами без громадянства (далі в тексті – іноземцями), прописані у Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, який затверджено постановою Кабміну № 150 від 15 лютого 2012 року.
У законі, йдеться, зокрема й про те, як продовжувати строки перебування іноземців на території України.
Строки перебування іноземців в Україні
Для іноземців визначені такі терміни перебування на території України:
- в межах строку дії візи, якщо вона необхідна;
- не більше 90 днів протягом півроку для громадян з країн, з якими діє безвізовий порядок в’їзду.
Як обчислити строк, детально йдеться у Порядку.
В’їзд на територію України
Реєстрація іноземців здійснюється у пункті пропуску посадовою особою Держприкордонслужби, за винятком осіб, які прописані у ст. 16 частинах 4 і 5 ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Продовження строків перебування
Продовження строку перебування іноземців на території України здійснюється територіальними органами та підрозділами ДМС.
Продовжити строк перебування в Україні можуть ті іноземці, які прибули за короткостроковими візами, за транзитними візами, за довгостроковою візою, але не оформлено посвідки на постійне місце проживання з поважних причин.
Заяви потрібно подавати не раніше ніж за десять і не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку перебування іноземцем на території України.
Коли втрачено документи
В разі втрати документів, іноземець повинен про це повідомити Державну міграційну службу, а остання повинна надати довідку та надіслати відповідне повідомлення до Адміністрації Держприкордонслужби.
Чи потрібна самоізоляція після в’їзду в Україну?
Відповідно до змін від 2 липня 2021р., не підоягають самоізоляції не лише громадяни України, а й іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (посвідка на постійне проживання). Про це йдеться у постанові Кабміну від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину…»
Також немає потреби використовувати додаток «Вдома».
Виключення стосуються тільки людей, які приїжджають з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки.
Якщо прострочені терміни перебування?
За перевищення термінів перебування на території України іноземців або осіб без громадянства в період карантину, то такі люди не притягуються до відповідальності. Це стосується тільки тих осіб, які перевищили терміни перебування під час карантинних заходів, а не до їхнього початку.
Ця норма регулюється Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) » від 17 березня 2020 року № 530-IX.
Зазначені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебувають в Україні на законних підставах.
Відповідальність за порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України передбачена статтею 203 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу – від 30 до 50 НМДГ.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися