karpat.in.ua

Прикордонні пункти вакцинації стають дедалі популярнішими серед закарпатців

Із 1 липня Угорщина проводить у мобільних і стаціонарних пунктах вакцинації  на угорському боці в залізничному пункті пропуску «Чоп – Загонь», а також у пунктах пропуску «Косино – Барабаш» та «Дзвінкове – Лоня» щеплення мешканців прикордонних регіонів, зокрема закарпатців старших 18 років, незалежно від громадянства та національності.

Такі автобуси чекають мешканців Закарпаття на прикордонних переходах Лоня та Барабаш

У всіх трьох пунктах вакцинації людей щеплять однодозною вакциною Janssen американської компанії Johnson & Johnson, яка забезпечує ефективний захист від COVID-19. За даними офіційних органів, в Україні препарат Janssen з’явиться ще не скоро. У США це третя вакцина проти коронавірусу, якій офіційно було надане зелене світло, до цього ліцензію мали лише Pfizer та Moderna. Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) також схвалило використання Janssen: після препаратів Pfizer/BioNTech, Moderna та AstraZenecа це четверта вакцина, яка масово застосовується в Європейському Союзі.

Три прикордонні пункти вакцинації чекають на закарпатців, які прибувають, щоб зробити щеплення від коронавірусу, кожного дня протягом тижня. У «Косино – Барабаш» та «Дзвінкове – Лоня» – згідно з графіком роботи пунктів пропуску: із 7.00 до 18.00 за центральноєвропейським часом.

Після щеплення кожна особа отримає сертифікат про вакцинацію трьома мовами (угорською, англійською та українською), виданий Центром охорони здоров’я Збройних сил Угорщини. Важливо зазначити, що відповідний сертифікат (картка) вакцинації буде надісланий в одне з консульств Угорщини на Закарпатті або за вказаною адресою приблизно через два тижні після щеплення, оскільки для розвитку імунітету необхідно 14 днів. Після цього, маючи при собі дійсні проїзні документи та сертифікат про щеплення, можна їздити за кордон без карантинного зобов’язання.

11 липня одна з місцевих газет опублікувала не зовсім достовірну інформацію про те, що після цієї вакцинації ви не зможете поїхати до Угорщини. Насправді ж одразу після отримання сертифіката (картки) вакцинації перед вами відкривається можливість подорожувати за кордон.

У соцмережах можна прочитати позитивні відгуки багатьох закарпатців про вакцинацію в Угорщині. Люди відзначають високий рівень організації в пунктах щеплення та допомогу перекладачів, наданих ТУКЗ-КМКС для швидшої роботи й безперешкодного спілкування. Український журналіст з Ужгорода також написав про це вичерпну статтю, а серед вакцинованих навіть був один український політик, який на своїй сторінці в соцмережі подякував Угорщині за можливість зробити щеплення.

Джерело:KDM/CsA, Kárpátalja hetilap