karpat.in.ua

Правила в’їзду вакцинованих відрізняються залежно від країни

Перед поїздкою слід ознайомитися з правилами в’їзду до певної країни, адже, незважаючи на наявність «паспорта вакцинації» ЄС, який діє з 1 липня, кожна держава окремо регулює їх. Наприклад, у Греції приймають мандрівників, щеплених будь-якими вакцинами, але просять реєструватися перед в’їздом.

Італія має подібну систему реєстрації, але в’їзд дозволений лише особам, вакцинованим препаратами, затвердженими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA). Для щеплених вакцинами, не затвердженими EMA, треба мати негативний ПЛР-тест.

По суті, правила відрізняються в кожній окремій країні, незалежно від того, яким препаратом вакцинована людина, схваленим ЕМА чи іншим.

Двосторонні угоди, укладені урядом Угорщини, сприяють подорожам угорців за кордон. Нещодавно країна домовилася щодо цього питання зі Словенією, тож угорці, щеплені «східними» вакцинами, мають можливість безперешкодно туди потрапити.

У дітей рідко вимагають довідки, якщо члени їхніх сімей щеплені вакциною «Спутник» чи «Sinopharm», у деяких країнах просять максимум негативний ПЛР-тест. В Угорщині національний «паспорт вакцинації» запровадили раніше, ніж у ЄС, адже, з огляду на успішно проведену кампанію щеплення, країні довелося видавати цей документ набагато швидше, ніж Європейському Союзу.

Щеплені, безумовно, мають перевагу над тими, хто ще досі не вакцинувався. Але робити це треба не лише заради подорожей за кордон, але й для того, щоб уникнути нових обмежень через поширення штаму коронавірусу «Дельта».

hirado.hu