karpat.in.ua

Разумков про роботу мовного омбудсмена в Україні: Ми могли б обійтися без деяких посад

Шлях покарання, на думку глави ВР, не мотивує людей використовувати українську мову, а викликає зворотну реакцію

Глава Верховної Ради Дмитро Разумков, говорячи про діяльність мовного омбудсмена Тараса Кременя, заявив, що в питанні мови слід йти через пряник, а не через батіг. При цьому він сказав, що в Україні можна було б обійтися без якихось посад.

Про це спікер парламенту сказав в “Першому подкасті” журналісту і телеведучому Василю Апасову.

“Ми часто намагаємося йти через батіг, а потрібно йти через пряник. Якщо ми хочемо популяризувати українську мову, просувати в маси, в побуті, в медіа, в культурному секторі, ми повинні створювати для цього бонуси. Щоб це робити (використовувати українську мову – ред.) було вигідніше, ніж виробляти продукти англійською, французькою, російською, румунською та будь-якими іншими мовами”, – сказав Разумков.

Додав, що це ініціювало б бізнес і людей прагнути до використання української мови, тому що вони могли за це щось отримувати. При цьому шлях покарання, на думку глави ВР, буде викликати зворотну реакцію.

“Мені б хотілося, щоб ми просували свою культурну спадщину більш правильними і вже робочими в світі механізмами”, – резюмував Разумков.

При цьому на питання, чи означає його відповідь те, посада і робота “мовного омбудсмена” не потрібна, сказав, що “без якихось посад можна було б обходитися в державі”.