Науковці створили глобальну карту територій, де хребетним загрожує небезпека

Науковці створили глобальну карту територій, де хребетним загрожує небезпека

17:47 Вересень 8, 2021

Життя 1724 3 хвилини

Magyar

Міжнародна дослідницька група підготувала глобальну карту територій, де наземним хребетним загрожує значний ризик.

Експерти визначили основні загрози для земноводних, птахів та ссавців. Це, зокрема, сільське господарство, полювання та риболовля, вирубка лісів, забруднення, інвазивні види та зміни клімату. За допомогою свого дослідження, представленого в науковому журналі Nature Ecology and Evolution, учені хочуть підтримати захист різноманіття видів.

Дослідницька група під керівництвом Майка Харфута з Центру охорони природи ООН (UNEP-WCMC) проводила роботу, спираючись на Червону книгу зникаючих видів Міжнародного союзу охорони природи (МСОП). Були визначені великі географічні території, де понад 50% певних видів земноводних, ссавців або птахів, імовірно, перебувають під однією з основних загроз.

Особливо це помітно в Південно-Східній Азії, переважно на Суматрі та Борнео, а також на Мадагаскарі. Земноводні знаходяться в зоні високого ризику і в європейському регіоні через сільське господарство, наявність інвазивних видів та забруднення.

Вплив зміни клімату, швидше за все, характерний в арктичних регіонах, біля східного узбережжя Австралії та в Південній Африці й переважно торкнеться птахів.

Найпоширеніша загроза для всіх трьох класів хребетних – сільське господарство.

Птахи та ссавці піддаються найбільшому ризику через полювання та потрапляння в пастки: птахи – на 50% світових територій суші, а ссавці – на 73%. Для земноводних на 44% суходолу найбільшу загрозу становить сільське господарство.

«Наступні десять років будуть вирішальними для вжиття заходів із запобігання втраті біорізноманіття», – підкреслив Харфут. Інформація, отримана в ході дослідження, може допомогти людям, котрі приймають рішення, визначити, як найкраще боротися з факторами ризику.

Експерти створили карту, що показує, які території найбільше потребують охорони. До таких регіонів належать Гімалаї, Південно-Східна Азія, східне узбережжя Австралії, листяні ліси Мадагаскару, частини Східноафриканської Великої рифтової долини, ліси Західноафриканської Гвінеї, прибережні тропічні ліси Південної Америки, басейн Амазонки та північна частина Анд.

Джерело:  (hvg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня