karpat.in.ua

У плавнику кита вчені виявили утворення кінцівки, що закінчується пальцями

Згідно з позицією науки, земне життя еволюціонувало у воді, але існували також істоти, які спочатку жили на суші, а пізніше перебралися під воду.

На береги Данії викинуло дзьоборилового кита (лат. Ziphiidae) з маловивченого сімейства китоподібних, представники якого поширені в глибоких водах. Дослідники розкрили тушу і показали, який вигляд має кисть з п’ятьма пальцями, успадкована твариною від предка, що мешкав на суші й ховався у воді 50 мільйонів років тому.

Щоб довести це, герпетолог із Датського природничого музею Марк Д. Шерц поділився знімком, який міг би бути кадром з фільму жахів. На перший погляд, це ніби людська рука, але «рукоподібний» орган насправді був нещодавно виявлений у плавнику північного первісного китоподібного. Як з’ясувалося, кінцівка, що закінчується пальцями, є не тільки в цього зразка, але й інших китів, передає портал IFL Science.

За словами Марка Шерца, пентадактильна кінцівка присутня у величезної кількості тварин і доводить, що в них був спільний предок. Коли чотириногі тварини вийшли з первозданних морів, виявилося, що найбільш успішним варіантом тіла був той, який мав по п’ять пальців на кінцівках. Плавці також неодноразово еволюціонували від первісної пентадактильної кінцівки, і остаточна будова дуже сильно різниться від виду до виду. Однак у цього кита вона збереглася прекрасно, сказав учений.

У твітері в коментарях до посту науковець зазначив, що цей дзьобориловий кит є неповнолітньою самкою й визначити його підвид складно, але це буде зроблено під час ретельного вивчення останків. Він також додав, що дослідники встановлять причину смерті тварини, з’ясують, як на неї впливало довкілля, а також збережуть зразок тканини для ДНК і скелет для музейної колекції.

Джерело: Index