Найдовша система печер у світі встановила новий рекорд

Найдовша система печер у світі встановила новий рекорд

11:36 Вересень 23, 2021

Життя 7517 4 хвилини

Magyar

Найдовша відома у світі система печер стає дедалі довшою. На переходах у Національному парку Мамонтова, штат Кентуккі, експерти помітили додаткові 13 км від того, що досі вважалося рекордом.

Мамонтова печера, яка знаходиться на території американського штату Кентуккі, вважається найдовшою у світі. Протягом мільйонів років вона утворювалася в гірській системі Аппалачі під впливом природних явищ. Учені постійно займаються її вивченням, і досі вважалося, що її довжина становить 663 км. Але, як нещодавно оголосили представники Служби національних парків (NPS), дослідникам удалося знайти нову ділянку завдовжки 13 км. Тож тепер довжина Мамонтової печери сягає 676 км, що приблизно відповідає відстані між Будапештом та Венецією.

Точне картографування печерної системи було складним завданням, за виконання якого взялися волонтери з некомерційної групи Фонду досліджень печер (Cave Research Foundation, CRF), що базується в Кентуккі, та місцевих організацій, зокрема члени Центральної карстової коаліції Кентуккі.

«Походи в Мамонтові печери даються дуже важко. Доводиться лазити, дертися по вертикальних стінах, спускатися з обривів, повзти в грязюці та воді, – розповіла Карен Вілмс, керівник відділу операцій CRF в інтерв’ю порталу EastScience. – Відтак картографи переносять дані, зібрані під час цих походів, на карту».

Це не перший випадок, коли Мамонтова система печер виявляється довшою, ніж вважалося раніше. Вона була внесена до Книги рекордів Гіннеса ще в 1960 році. Тоді довжина її коридорів становила 105 км. Однак з’ясувалося, що в неї є зв’язок з більш дрібними печерами, такими як Проктор, Роппель та іншими. Завдяки дослідженню, проведеному в 1972 році виявилося, що довжина Мамонтової системи становить понад 232 км.

За словами експертів, це довгі лабіринти, утворені внаслідок ерозії вапняку. Це явище відоме науці як карстова топографія, що спостерігається також в інших розчинних породах, зокрема мармурі та гіпсі.

Кожного року Мамонтові печери відвідують близько двох мільйонів туристів. У цій системі водиться понад 130 видів диких тварин, серед яких 14 є ендеміками, тобто такими, що живуть виключно в одній географічній зоні. До останніх належить, наприклад, Typhlichthys subterraneus, назва якої буквально означає «безока південна печерна риба».

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня