Вакцинація від Covid-19: Більше 50 країн не змогли виконати вимоги ВООЗ

Вакцинація від Covid-19: Більше 50 країн не змогли виконати вимоги ВООЗ

09:36 Жовтень 2, 2021

Життя 2613 6 хвилин

Magyar

Більше півсотні країн не виконали вимог Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо обов’язкових повністю вакцинованих від коронавірусу 10% населення до кінця вересня.

Про це повідомляє ВВС.

Варто зазначити, що більшість з них знаходиться в Африці, де загальний показник ВООЗ щодо повністю вакцинований (двома дозами) наразі становить 4,4%.

Для прикладу у Великобританії майже 66% всього населення було повністю вакциновано, у ЄС близько 62%, в США – 55%. В Україні станом на 1 жовтня двома дозами вакциновано майже 14 %.

Які країни не досягли мети 10%?

Більшість країн, які не досягли мети в 10%, потерпають низького доходу і борються з проблемами постачання вакцин та інфраструктури охорони здоров’я.

Окрім того, у деяких країнах тривають відкриті конфлікті або громадянські заворушення, таких як Ємен, Сирія, Ірак, Афганістан та М’янма. А Гаїті у свою чергу постраждало від стихійних лих, що ускладнює завдання впровадження вакцин серед населення.

Як виняток “платоспроможний” Тайвань через постійні затримки у програмі вакцинації та інші проблеми теж не подолав поріг у 10%.

Окрім того, у В’єтнамі, який ще кілька місяців тому мав одні з найменших випадків зараження коронавірусом у світі, не досяг тих 10%.

В Африці лише 15 із 54 країн виконали вимогу ВООЗ.Більша половина країн континенту зробила щепленняменш ніж 2% свого населення.

Не змогли досягти мети ВООЗ також Єгипет (близько 5%), Ефіопія та Нігерія (менше 3%).

Дві країни континенту – Бурунді та Еритрея – ще не запровадили програми вакцинації.

Стовпчаста діаграма, що показує африканські держави, які досягли мети вакцинації

Пояснити таку відсталість африканських країн можна, що розпочинаючи свої державні програми вакцинування покладалися на двосторонні угод, пожертв та схеми обміну вакциною Covax.На початку цього року країни намагалися отримати поставки через Covax, але ситуація покращилась лише у липні та серпні.

Цього місяця на Генеральній Асамблеї ООН були зроблені інші обіцянки, коли США заявили, що пожертвують ще 500 мільйонів доз вакцини Pfizer на додачу до того, що вже обіцяли, однак останні дослідження щодо поставок вакцин у G7 та ЄС підрахували, що з більш ніж мільярд доз, які ці країни зобов’язалися пожертвувати, досі було доставлено менше 15%.

Раніше ВООЗ прогнозувала, що континенту знадобиться загалом близько 270 мільйонів доз вакцини, щоб досягти мети – 10% повністю вакцинованих до кінця вересня.

Що стало причиною нестачі вакцини?

Найбільшою проблемою, з якою стикається схема Covax, на яку спиралися багато африканських держав, була її залежність від вакцин Індійського інституту сироватки, найбільшого виробника вакцин у світі. Індія у квітні припинила експорт вакцин у відповідь на власні нагальні потреби, а інші виробники зіткнулися з проблемами збільшення виробництва.

Багатші країни уклали угоди з виробниками про перспективні вакцини ще в липні 2020 року, поки вони ще перебували у стадії розробки та проходили випробування. Виробники надали їм пріоритет – ускладнюючи механізм Covax, Африканський Союз та окремі країни в отриманні доз.

“Ми повинні попросити країни, коли вони розподіляють дози, поділити їх з більш тривалим терміном придатності”, – каже Айоаде Алакіджа, з Альянсу з доставки вакцин.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Гордон Браун також закликав до негайних дій, щоб мільйони невикористаних вакцин, накопичених у багатих країнах, не пропали марно.

Скільки вакцин потрібно в Африці?

ВООЗ прагне до повного щеплення 40% населення планети до кінця 2021 року. Але Covax вже переглянув кількість доз, які планує доставити до Африки, з 620 мільйонів до 470 мільйонів.

Цього буде достатньо, щоб повністю вакцинувати лише 17% населення Африки, і близько 500 мільйонів додаткових доз, необхідних для того, щоб африканські країни досягли мети 40% до кінця грудня.

“З такими темпами континент може досягти мети 40% лише до кінця березня 2022 року”, – каже пані Моеті.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня