У мережі з’явилися небачені раніше зображення Меркурія
Запущений європейським та японським космічними агентствами у 2018 році космічний апарат BepiColombo надіслав своє перше зображення поверхні Меркурія. Зонд виконав перший політ на світанку в суботу, пролетівши над планетою на висоті 199 км.
Зображення, опубліковане на вебсайті Європейського космічного агентства (ESA), зображує Північну півкулю планети, демонструючи нерівну, розсипчасту поверхню Меркурія, зокрема кратер Лермонтова завширшки 166 км.
Мета дослідницької місії – дізнатися якомога більше про планету, яка є лише трохи більшою за Місяць, супутник Землі, і має величезне залізне ядро.
BepiColombo пролетить над Меркурієм ще п’ять разів, але це уповільнить космічний апарат через силу тяжіння планети.
Під час польотів у найближчі роки зонд перебуватиме на стабільній траєкторії навколо планети. Це станеться наприкінці 2025 року.
Потім космічний апарат розділиться й полетить у двох напрямках: одна частина під назвою «Бепі» обертатиметься навколо низької орбіти Меркурія, а друга «Міло», зроблена Японським космічним агентством (JAXA), збиратиме дані про планету з більшої відстані.
Зонд Європейського космічного агентства вартістю 1,3 млрд євро виконує надзвичайну місію. Меркурій дуже гарячий, Сонце створює сильне тяжіння, а його промені – пекельні умови.
Обидва зонди розраховані на температуру 430°С, що характерна для сонячної сторони планети, а також холод мінус 180°С – для тінистої.
Джерело: Origo
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися