Рейтинг найцінніших паспортів світу

Рейтинг найцінніших паспортів світу

19:20 Жовтень 9, 2021

Життя 2314 4 хвилини

Magyar

Консультативна компанія Henley & Partners, що базується в Лондоні, відстежує паспорти з усього світу з 2006 року та створює рейтинг найцінніших із них – Henley Passport Index, оцінюючи документи на основі того, до скількох країн і регіонів можуть подорожувати без візи їхні власники.

Рейтинг ґрунтується на даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) і публікується щоквартально. Паспортний індекс охоплює загалом 227 пунктів призначення та оновлюється кілька разів на рік одночасно з набуттям чинності нових візових правил. Теперішній рейтинг не сильно змінився порівняно з попереднім кварталом. У списку найцінніших паспортів не враховані обмеження на поїздки, тимчасово введені через епідемію коронавірусу.

У другій половині 2021 року найсильнішими виявилися паспорти громадян Японії та Сінгапуру: з обох країн без візи доступні 192 напрямки.

На другому місці – Південна Корея та Німеччина: з їхніми паспортами можна дістатися до 190 пунктів призначення. За ними йдуть Фінляндія, Італія, Люксембург, Іспанія – 189 доступних напрямків.

На четвертому місці такі європейські країни, як Австрія та Данія.

Франція, Ірландія, Нідерланди, Португалія і Швеція – на п’ятому. Австрія піднялася на одну позицію порівняно із січневими результатами: її громадяни можуть вільно їздити до 188 місць.

Угорський паспорт займає 9-те місце в рейтингу, його власники мають можливість подорожувати до 183 країн чи регіонів без візи.

Чехам доступні 182 напрямки, полякам і словакам – 182. Сполучені Штати та Великобританія у 2014 році ще очолювали рейтинг, але наразі займають 7-ме місце разом із Чехією, Грецією, Мальтою та Норвегією. У нижній частині списку, на 199-му місці, знаходиться Афганістан: власники афганського документа можуть їхати без візи лише до 26 країн.

Президент компанії Hanley & Partners Крістіан Каелін каже, що наразі невідомо, як довго діятимуть обмеження на поїздки. Епідемія коронавірусу, безумовно, впливатиме на можливості вільного пересування між країнами щонайменше до кінця року.

За даними дослідження компанії, розрив між розвиненими державами й тими, що розвиваються, у плані вільного пересування на сьогодні є значно помітнішим, ніж будь-коли.

За словами Каеліна, нерівність між регіонами може ще більше посилитися через паспорти вакцинації, адже країни, що розвиваються, отримали необхідні препарати пізніше, тому документи про щеплення стають доступними для них пізніше.

Рейтинг Henley & Partner є лише одним із багатьох існуючих у світі. Рейтинг паспортів Arton Capital, наприклад, охоплює 193 держави-члени Організації Об’єднаних Націй та 6 інших (Тайвань, Макао, Гонконг, Косово, палестинські території, Ватикан). У цьому списку, опублікованому в другій половині 2021 року, ОАЕ перебувають на першому місці з 152 доступними напрямками.

(vg.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня