Будинок-музей села Великі Береги отримав престижну відзнаку

Будинок-музей села Великі Береги отримав престижну відзнаку

09:11 Жовтень 10, 2021

Життя 1990 2 хвилини

Magyar

Премію «Будинок-музей року» 2021-го отримав Будинок-музей с. Великі Береги. Він відіграє важливу роль у культурному житті краю, є чудовим прикладом «живого будинку-музею», ідеться в повідомленні Асоціації краєзнавчих музеїв Угорщини.

Президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос та ректор вишу Іштван Черничко на врученні премії

Будинок-музей с. Великі Береги відкрився 15 лютого 2013 року в стінах сільського будинку, побудованого в 1898-му. Заклад належить Закарпатському угорському інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, його роботу координує Громадська організація Pro Cultura Subcarpatica.

Будинок складається з трьох приміщень. У ньому є комора, автентична піч. Внутрішній двір відокремлюється складом для сіна від саду, в якому розташований ботанічний сад, де росте понад 500 видів рослин.

На території будинку-музею організовують майстер-класи з народних танців, ігор, народного ремесла. У приміщенні комори знаходяться ткацькі верстати, тож відвідувачі мають можливість вивчити техніки стародавнього ремесла.

У Великоберезькому будинку-музеї професійні майстри щотижня проводять майстер-класи традиційних ремесел. Ці заходи починаються восени з Дня збору врожаю винограду й завершуються навесні на свято Трійці. Заняття закінчуються п’ятидесятницькою сесією наприкінці весни та на початку літа відповідно до навчального року. Чудовим прикладом різноманітної діяльності будинку-музею є те, що протягом останнього року майстер-класи проводилися тут для українських школярів, ідеться в повідомленні.

 (travelo.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня