Статую Джефферсона приберуть із залу засідань міськради Нью-Йорка

Статую Джефферсона приберуть із залу засідань міськради Нью-Йорка

09:00 Жовтень 20, 2021

Життя 1964 3 хвилини

Magyar

У понеділок орган місцевого самоврядування Нью-Йорка проголосував за вилучення з його будівлі статуї Томаса Джефферсона, одного з отців-засновників і третього президента Сполучених Штатів Америки, головного творця Декларації незалежності, оскільки той був рабовласником. Статуя простояла в залі мерії понад сто років.

Законодавці Нью-Йорка проголосували за те, щоб прибрати з будівлі міської адміністрації статую одного з отців-засновників США Томаса Джефферсона через його рабовласницьке минуле.

Раніше комісія з дизайну громадських просторів, у віданні якої знаходиться зібрання творів мистецтва в громадських місцях, одностайно проголосувала за перенесення статуї в музей на прохання членів групи міської ради, що об’єднує чорношкірих депутатів і депутатів латиноамериканського та азіатського походження.

Члени міської адміністрації роками добивалися того, щоб статую прибрали, адже вона може вважатися образливою для деяких меншин.

Статуя Джефферсона датується 1833 роком. Її встановили в залі засідань міської ради Нью-Йорка в 1915-му.

Джефферсон був першим міністром закордонних справ США за часів Джорджа Вашингтона, потім став віце-президентом, а з 1801 року – третім президентом країни. Він сам звільнив двох своїх рабів, а після того, як помер, ще сім його рабів здобули свободу. Будучи президентом, Джефферсон послідовно виступав за ліквідацію міжнародної торгівлі рабами, а згодом заборонив її. Як приватна особа він вважав правильним поступове звільнення та емансипацію рабів.

«Джефферсон представляє епізоди з багаторічної історії нашої країни про славні та безславні події, які є одними з найбільш ганебних. Томас Джефферсон був рабовласником, котрий володів понад 600 рабами», – заявила, виступаючи перед комісією, співголова групи Едріен Адамс, що має африканське походження.

Здійснити демонтаж статуї спочатку вимагав громадський рух Black Lives Matter, заснований у 2013 році, який бореться за рівне ставлення до чорношкірих та інших меншин.

Джерело: portfolio.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня