Льодовики Східної Африки за два десятиліття можуть зникнути

Льодовики Східної Африки за два десятиліття можуть зникнути

09:54 Жовтень 24, 2021

Життя 1884 3 хвилини

Magyar

Посилаючись на попередження групи експертів зі зміни клімату ООН, інформагентство MTI повідомляє, що через два десятиліття льодовики у Східній Африці можуть зникнути. Через зміну клімату ВВП континенту може впасти на три відсотки до середини століття, а 118 мільйонів людей, які живуть у бідності, зіткнуться з сильними посухами, повенями та надзвичайною спекою.

У доповіді, підготовленій Всесвітньою метеорологічною організацією (WMO) спільно з організаціями Африканського союзу, окреслено сумний прогноз здатності континенту адаптуватися до все більш частих погодних катаклізмів. Спостереження свідчать, що 2020 рік став третім найспекотнішим роком на африканському континенті з температурою на 0,86 градуса за Цельсієм вище середньої за останні три десятиліття.

Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас у заяві щодо звіту підкреслив, що площі льодовиків у Східній Африці стрімко скорочуються і, як очікується, повністю зникнуть вже найближчим часом, що є явним свідченням незворотних змін клімату на Землі.

Якщо танення продовжиться за нинішніх темпів, до 2040 року всі три льодові поля в Африці, льодовики Кіліманджаро в Танзанії та льодовики в Кенії та Уганді також розтануть.

Крім того, за оцінками, до 2030 року до 118 мільйонів людей, які живуть у глибокій бідності, маючи менш ніж 1,9 долара на день, будуть страждати від посухи, повеней та екстремальних хвиль спеки, повідомила комісар Африканського союзу з сільського господарства Жозефа Сакко.

Африка викидає менше 4 відсотків парникових газів, але зміна клімату сильно вплине на цей континент. Згідно зі звітом, у Африці, на південь від Сахари, потрібно витрачати 30-50 мільярдів доларів на рік, тобто 2-3 відсотки ВВП, на адаптацію, щоб уникнути ще більш серйозних наслідків.

За оцінками, 1,2 мільйона людей були змушені покинути свої домівки у 2020 році через екстремальні погодні умови, шторми та повені, що майже в два з половиною рази більше, ніж кількість людей, які були змушені покинути свої домівки через військові конфлікти.

(MTI/Index)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня