Один із найбільш рідкісних ссавців у світі пережив лісові пожежі в Каліфорнії

Один із найбільш рідкісних ссавців у світі пережив лісові пожежі в Каліфорнії

12:28 Листопад 18, 2021

Життя 1806 4 хвилини

Magyar

Цього літа червона лисиця Сьєрра-Невади – один із найбільш рідкісних ссавців Північної Америки, що перебуває під загрозою зникнення, – пережила лісові пожежі в Каліфорнії, повідомили представники органів захисту дикої природи.

Крихітна лисиця, яка живе на високих вершинах Сьєрра-Невади і в південних Каскадних горах у Каліфорнії та Орегоні, є одним із найрідкісніших ссавців у світі. Хоча чисельність її популяції невідома експертам, на перевалі Сонора, на північ від Національного парку Йосеміті та Моно-Крік, є лише кілька десятків цих тварин: за оцінками науковців, від 18 до 39.

Експерти із захисту дикої природи Каліфорнії кажуть, що у вулканічному Національному парку Лассен і Національному лісі та на його території, де літні пожежі спалили майже мільйон акрів, нараховується менше ніж 15 особин.

У 1980 році червона лисиця була оголошена в Каліфорнії зникаючим видом, а цього літа отримала федеральний захист відповідно до Закону про зникаючі види.

Чотири особини точно пережили катастрофу

Лисицям знайомий вогонь, вони добре пристосовуються до сезонних пожеж. Можуть сховатися від них або тимчасово покинути уражену територію. Однак останнім часом дедалі більше пожеж і швидшими темпами руйнують ліси. Температура піднімається, стає дедалі спекотніше, зміни вражають навіть висоти. Тож експерти побоюються, що незабаром лисиці не зможуть утікати, ідеться в статті щоденника Los Angeles Times.

Починаючи з 2018 року, дослідники стали відстежувати ряд особин супутником. На основі цих спостережень було встановлено, що принаймні чотири тварини пережили масову лісову пожежу.

Улітку вони можуть підніматися на висоту до п’яти тисяч метрів

Однією з них є самка на ім’я Туле, яка доглядала щонайменше за двома дитинчатами в той час, коли дикі місця національного лісу опинилися під загрозою лісової пожежі.

«Туле мігрувала на північ, коли вогонь досяг району її проживання, а потім, коли полум’я було погашене, повернулася», – розповіла Дженніфер Карлсон, дослідниця навколишнього середовища в Каліфорнійській службі охорони риби та дикої природи.

За її словами, є велика ймовірність, що лисенята також вижили. Якби ні, «то, очевидно, простір для маневру Туле охопив би набагато більшу площу», – пояснила біолог.

Троє інших особин також були знайдені живими після пожежі, яка вразила близько двох третин національного парку. Проте ніхто не знає, чи живі їхні дитинчата, оскільки фахівці ще не змогли оглянути спустошене вогнем місце.

Незважаючи на свою назву, ці лисиці не всі руді. Серед них є чорні та червонувато-коричневі. Щільне переплетення на їхніх лапах дозволяє їм безпечно пересуватися навіть по глибокому снігу. Улітку вони можуть піднятися на висоту до 5000 метрів, а взимку – до 2500 метрів. Ці лисиці активні цілий рік, живляться дрібними ссавцями, іноді комахами та ягодами.

Джерело: MTI/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня