МОН, МОЗ та міжнародні організації закликають відкрити школи з дотриманням протиепідемічних заходів
Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров’я та міжнародні організації ЮНІСЕФ і ВООЗ закликають органи місцевої влади залишати школи відкритими та забезпечити основоположне право кожної дитини на освіту в умовах пандемії COVID-19. Спільний заклик опубліковано напередодні Всесвітнього дня дітей, який відзначається 20 листопада.
Станом на 19 листопада 2021 року близько 35% закладів загальної середньої освіти в Україні закриті для очного навчання, незважаючи на те, що понад 96% працівників ЗЗСО отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.
Згідно з міжнародною доповіддю, закриття шкіл обмежило доступ до освіти для дітей у всьому світі. Дистанційне навчання впливає на якість навчання та професійну діяльність батьків школярів, що негативно позначається на економіці країни.
Хоча дистанційне навчання й стало рятівним для мільйонів школярів, найбільш уразливі сім’ї опинилися в гіршому становищі. Під час дистанційного навчання доступ до технологій і якість навчальних програм можуть бути нерівномірними для родин, навіть у межах однієї громади.
«Нині Україна переживає вищий рівень розповсюдження COVID-19, ніж будь-коли раніше. Втім інтереси дитини мають бути керівними при прийнятті будь-яких рішень, включаючи доступ до освіти та шкіл. ЮНІСЕФ вітає нещодавні рішення декількох громад про відкриття шкіл, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів», – наголосив голова ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.
Згідно з міжнародними дослідженнями, початкові та середні школи не є одними з основних переносників вірусу, а ризики передачі COVID-19 у школах можна керувати за допомогою відповідних стратегій і заходів.
Міністерства та міжнародні організації закликають органи місцевої влади якнайшвидше відкрити школи та вжити необхідних заходів для запобігання передачі вірусу в закладах освіти, а саме:
- учні, педагоги й персонал повинні носити маски відповідно до національних рекомендацій;
- у школі мають бути засоби для миття рук або дезінфікуючі засоби;
- слід регулярно й ретельно прибирати поверхні, а також предмети спільного користування;
- забезпечити належну вентиляцію;
- розподілити учнів і вчителів у малі групи, які не перетинаються у школі: спланувати різний час початку та закінчення уроків, перерв і прийомів їжі;
- створити механізми обміну інформацією з батьками, учнями та вчителями.
Про це повідомляє Урядовий портал.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися