Китайський та європейський марсоходи успішно провели випробування зв'язку навколо Марса

Китайський та європейський марсоходи успішно провели випробування зв'язку навколо Марса

09:23 Грудень 3, 2021

Життя 832 3 хвилини

Magyar

Китайський космічний корабель Тяньвень-1 і космічний корабель Європейського космічного агентства (ESA) Mars Express успішно пройшли комунікаційне випробування на орбіті навколо Марса, – повідомило Китайське національне космічне агентство (CNSA) у середу.

Художня ілюстрація космічного корабля ESA Mars Express
Джерело: NASA/ESA/JPL/CALTECH

Тест космічного зв’язку пройшов повністю успішно

Китайський марсохід “Чжужун” та європейський орбітальний зонд ” Mars Express ” провели п’ять експериментальних сеансів зв’язку, в ході яких зонд, працюючи як ретранслятор, передав на Землю всі дані, зібрані марсоходом. Таким чином, у ровера з’явився додатковий канал зв’язку із Землею крім основного каналу, де ретранслятором виступає «Тяньвень-1», – повідомляється на сайті Європейського космічного агентства.

Щоб марсоходи або автоматичні станції могли оперативно обмінюватися з наземними центрами управління технічними та науковими даними, їм потрібна наявність на навколомарсіанській орбіті супутника-ретранслятора, який має потужніші передавачі. В даний час функції ретранслятора виконують кілька орбітальних апаратів – зонди NASA Mars Reconnaissance Orbiter та “Марс Одіссей”, європейський зонд “Марс-Експрес”, апарат TGO європейсько-російської програми “ЕкзоМарс-2016”, а також китайський апарат “Тяньвень-1”.

Зроблена марсоходом Чжужуном фотографія ретранслятора космічного корабля і слідів коліс зонду на Марсі
Джерело: MTI/EPA/CNSA/-

Дані надсилаються безперервно

Космічний корабель Тяньвень-1 досяг червоної планети після десятимісячної подорожі, де його посадковий блок здійснив успішну посадку 15 травня.

Названий на честь одного з древніх богів вогню китайської міфології, марсохід Чжужун керується з Тяньвень-1, який контактує із Землею.

Окрім дослідження атмосфери та ґрунту Марса, зонд також робить знімки червоної планети та наносить на карту область навколо рівнини під назвою Utopia Planitia. Європейське космічне агентство (ESA) влітку 2003 року запустило зонд під назвою Mars Express, який почав обертатися навколо планети в грудні того ж року і з тих пір збирає дані та фіксує зображення Марса.

Джерело: MTI/Hszinhua/Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня