Уряд Румунії ратифікував торішню румунсько-угорську угоду про відкриття двох прикордонних пунктів

Уряд Румунії ратифікував торішню румунсько-угорську угоду про відкриття двох прикордонних пунктів

09:01 Січень 7, 2022

Життя 1700 3 хвилини

Magyar

У Румунії ратифікували підписану в квітні минулого року румунсько-угорську угоду про відкриття двох автомобільних пунктів пропуску.

Відповідне рішення було опубліковане на сайті уряду Румунії. Кабінет міністрів погодив і роботу прикордонних переходів між Варіасу й Домбедьгаз, а також Гранічері та Елек у будні вдень. Рішення уряду дасть можливість компетентним органам вжити необхідних заходів для відкриття переходів.

На двох пунктах пропуску можна буде перетинати румунсько-угорський кордон з 8:00 до 20:00 за румунським часом, тобто із 7:00 до 19:00 за центральноєвропейським, у пішохідному режимі та на транспортних засобах менше 3,5 тонн. Наразі пункти пропуску працюють лише по суботах.

З відкриттям цих пунктів пропуску кількість автомобільних КПК на румунсько-угорському кордоні збільшиться з 12 до 14. Обидва прикордонні переходи, які періодично відкриваються, забезпечують автомобільне сполучення між повітом Арад та областю Бейкейш.

Під час свого візиту до Бухареста в лютому минулого року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав сумним те, що існує десять транскордонних доріг, які могли б зблизити громади та населені пункти вздовж кордону, але їхнє використання ще не дозволено. На квітневій зустрічі міністрів закордонних справ Угорщини та Румунії остаточно узгодили питання відкриття двох пунктів пропуску.

Транскордонні дороги були побудовані у 2007–2013 роках у рамках програми транскордонного співробітництва Європейського Союзу в надії, що Румунія приєднається до Шенгенської зони з 2011-го. Хоча Бухарест стверджує, що всі умови для вступу були виконані, через протидію деяких держав-членів, країна ще не є частиною зони без внутрішнього прикордонного контролю.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня