karpat.in.ua

Південноафриканські вчені розгадали таємницю постковідного синдрому

Керівник наукової кафедри Університету Стелленбоша в Південній Африці Ресія Преторіус разом зі своєю дослідницькою групою дійшла до висновку, який може пояснити, чому в деяких пацієнтів після коронавірусної інфекції розвивається постковідний синдром – це мікрозгусток.

«Лабораторне дослідження показало утворення значної кількості мікрозгустків у крові як у пацієнтів із коронавірусом, так і в пацієнтів, які перехворіли на Covid», – повідомила науковець.

Ресія Преторіус додала також, що здоровий організм, як правило, здатний ефективно розщеплювати тромби в процесі фібринолізу, але в тих, хто страждає від постковідного синдрому, дослідження показують, що «мікрозгустки стійкі до процесів згортання крові в організмі».

Дослідження групи науковців показало, що в організмі людей із постковідним синдромом низка молекул у мікрозгустках, які відповідають за розпад цих згустків крові в ураженому організмі, також «потрапили в пастку».

Через це клітини в тканинах організму не можуть одержувати достатньо кисню для підтримки основних функцій, що призводить до стану, який називається клітинною гіпоксією, а це відіграє важливу роль в ослабленні організму людей, повідомляє The Guardian.