Піщана пустеля посеред лісу. ФОТО

Піщана пустеля посеред лісу. ФОТО

16:53 Січень 21, 2022

Життя 694 2 хвилини

Magyar

Туристи приїжджають подивитися на пустелю в лісі в американському штаті Мен звідусіль. Дивовижне видовище спричинене людською діяльністю.

Пустеля в Мен — це майже 20 гектарів піщаної території поблизу Фріпорта посеред лісу. Це не пустеля в класичному розумінні цього слова, оскільки навколо дерева, тобто в лісі, випадає чимало опадів. Незвичайне природне явище спричинило безвідповідальне використання землі.

Ділянка була куплена Вільямом Таттлом у 1797 році, але він не використовував сівозміни, тому поживні речовини в ґрунті повільно виснажувалися. Крім того, надміру паслися корови та вівці, тож ґрунт почав розмиватися через відсутність рослин та коріння, яке утримує верхній шар. Поволі на поверхню з глибин вийшов пісок, який залишався під шаром ґрунту із часів льодовикового періоду.

Із часом процес вже стало неможливо зупинити, тож родині Таттлів нічого не залишалося, окрім як переїхати. У 1919 році за 300 доларів ферму купив Генрі Голдруп. Через кілька років він відкрив територію як туристичне видовище. З тих пір одне із найцікавіших природних явищ у штаті Мен відвідує чимало гостей.

Джерело: ORIGO

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня