karpat.in.ua

Британка за допомогою біонічного імплантату ока здатна розпізнавати візуальні сигнали

88-річна британська пенсіонерка стала першим пацієнтом у королівстві, якому встановили біонічний очний протез. Операція пройшла успішно.

Жінка з Дагенхема страждає на так звану географічну атрофію. Цей стан є найпоширенішою формою сухої макулярної дегенерації (ВМД) у літньому віці, яка вражає мільйони людей у ​​всьому світі й може призвести до втрати зору, – пише The Guardian.

Британка перестала бачити одним оком через вікову дегенерацію сітківки. І в очній лікарні Мурфілдс у Лондоні їй запропонували інноваційне лікування як експеримент. Завдяки біонічному протезу зір у хворому оці відновився.

Під сітківку пацієнтки лікарі встановили мікрочіп завширшки 2 мм. До нього додаються спеціальні окуляри, що містять відеокамеру, та невеликий комп’ютер, який вона носить на поясі. Використовуючи алгоритми штучного інтелекту, комп’ютер ідентифікує основний об’єкт, знятий камерою, а чіп передає зображення. Він отримує інформацію за допомогою інфрачервоного променя і перетворює її на електричний сигнал, який надходить у мозок.

Літня жінка, яка має семеро дітей і вісім онуків, заявила: «Я дуже рада бути першою, хто має цей імплантат. Я знову можу насолоджуватися своїми захопленнями – садівництвом та малюванням. Сподіваюся, що цей експеримент принесе користь іншим людям», – зазначила жінка.

Пристрій Prima System, встановлений британській пенсіонерці, був розроблений компанією Pixium Vision у Франції.

Спеціальна камера в окулярах використовує алгоритми обробки отриманих даних і управління фокусуванням. Після цього окуляри проєктують зображення як інфрачервоного променя на чіп, який перетворює їх у електричний сигнал. Мозок інтерпретує цей сигнал так, ніби це природний зір.

За словами хірургів Moorfields Eye Hospital у Лондоні, успіх цієї операції та отримані дані під час клінічного дослідження допоможуть лікувати людей з географічною атрофією у майбутньому.

Джерело: MTI