В Україні формують сили територіальної оборони. До складу увійдуть військовослужбовці та добровольці

В Україні формують сили територіальної оборони. До складу увійдуть військовослужбовці та добровольці

10:44 Січень 26, 2022

Життя 816 6 хвилин

З 1 січня в Україні набув чинності закон про основи національного спротиву. Згідно з ним, у кожній області буде сформовано загін територіальної оборони. Система територіальної оборони існувала і дотепер у складі сухопутних військ ЗСУ. Зараз відбувається суттєве її нарощення у стислі терміни.

Зазвичай чисельність Сил територіальної оборони складає 10 тисяч осіб, а в особливий період — 130 тисяч. Кількість військових у складі сил територіальної оборони збільшуватиметься за рахунок резервістів.

Зброєю забезпечені на 100%

До моменту вступу закону в дію було визначено місця дислокації, організована робота щодо передачі, відпрацьовані штати та командування регіональних управлінь, бригад батальйонів. Наразі вже призначені посадові особи та визначення місця тимчасової дислокації. В кожній бригаді сформовані від 4 до 10 батальйонів. Ще триває процес комплектування, а у прикордонних областях підрозділи територіальної оборони вже сформовані на 70%. Про це розповів Юрій Галушкін, командувач Сил територіальної оборони ЗСУ в інтерв’ю Укрінформ.

Щодо зброї та боєприпасів, то тероборона укомплектована ними на 100%. Зброя видаватиметься під час навчання або у разі виникнення певних ситуацій.

Як формують Сили тероборони?

Повністю завершити формування підрозділів Сил ТрО заплановано до 15 лютого 2022р.

Уже зараз Сили територіальної оборони розгортаються по штату мирного часу: формується основа з військовослужбовців, які стануть командуванням та будуть навчати цивільних осіб, які підпишуть контракт про службу в резерві.

Другим етапом стане формування резервістів по штатах особливого періоду. Зброя буде закріплення за кожним, хто укладає контракт то стане резервістом Сил ТрО.

Третім етапом буде створення добровольчих формувань територіальних громад у невеликих населених пунктах. При необхідності, учасники можуть бути залучені до патрулювання та охорони об’єктів з власною мисливською зброєю. Потребу у добровольчих формуваннях та їхню кількість буде визначати командування Сил територіальної оборони. Про це розповів міністр оборони, передає офіційний веб-сайт Міністерства оборони України.

Ще одним завданням є облаштування місць дислокації. Адже для зберігання зброї і боєприпасів потрібно забезпечити всі комунікації та створити режимно-секретні об’єкти та приміщення.

Що робитиме тероборона?

В цілому, Сили територіальної оборони допомагатимуть основному складу збройних сил України. Ідеться про охорону кордону, об’єктів інфраструктури, чергування на блокпостах, допомога у розгортанні військ чи їхньому перегрупуванні, забезпечення громадської безпеки, тощо.

Серед цілої низки завдань, які можуть виконувати сили територіальної оборони, у законі також прописано участь у підготовці українських громадян до національного спротиву, захист населення від надзвичайних ситуацій та участь у ліквідації наслідків бойових дій. Також бійці сил ТрО обмежуватимуть рух транспорту та пішоходів у зонах ведення бойових дій або районах надзвичайних ситуацій, братимуть участь у веденні та дотриманні заходів під час режиму воєнного стану. Боротимуться з диверсантами та розвідувальними силами агресора, протидіятимуть інформаційним операціям агресора.

Особливістю буде те, що Сили ТрО не братимуть участі у наступальних операціях та не будуть покидати власну область.

Хто може служити в теробороні?

Усі бажаючі можуть вступити до лав сил територіальної оборони. Служба в ТрО є добровільною, вік від 18 до 60 років. Якщо українець не проходив військову службу, то може також увійти до її складу після присяги добровольця. Відмовити у службі можуть громадянам, які мають дві чи більше судимостей за умисні злочини або які були засуджені раніше за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Підготовка бійців проходить по вихідних, а також щороку на військових зборах на полігоні. Там відбуваються тактичні навчання з вогневої, тактичної, інженерної, військово-медичної підготовки.

Перевага служби в силах територіальної оборона — проходити службу потрібно у своєму районі / області. Кожен військових отримує грошове забезпечення, безкоштовну медичну допомогу, а під час навчань та особливого періоду зберігається основне місце роботи, посада та середня зарплата.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня