karpat.in.ua

В організмі однієї жінки виявили 21 варіант коронавірусу

В організмі ВІЛ-інфікованої жінки в ПАР, яка протягом 9 місяців не могла перемогти коронавірус, за цей час розвинулася принаймні 21 мутація коронавірусу, пише Bloomberg.

22-річна ВІЛ-інфікована жінка заразилася бета-варіантом коронавірусу. З того моменту як пацієнтка почала приймати антиретровірусні препарати, що використовуються для лікування ВІЛ, вона одужала від COVID-19 за 6–9 тижнів.

На основі цього випадку вчені підтвердили, що коронавірус здатний швидко мутувати в організмі людини з ослабленим імунітетом, зокрема в тієї, яка відмовляється від терапії ВІЛ-інфекції, і це призводить до виникнення нових штамів.

«Цей випадок, як і попередні, пояснює потенційний шлях появи нових штамів. Наш досвід підтверджує дані, що ефективне антиретровірусне лікування є ключем до контролю подібних випадків», – наводить Bloomberg слова авторів дослідження.

Уперше бета-варіант коронавірусу було виявлено в Південній Африці у 2020 році. Там же вперше зафіксували штам «Омікрон», який вважається найшвидшим порівняно з іншими варіантами.

Випадок, який вивчають південноафриканські вчені, дає додаткові докази того, що коронавірус, довго циркулюючи в організмі пацієнта з ослабленим імунітетом, може призвести до появи нових мутацій. Дослідження науковців з університетів Стелленбосу та Квазулу-Натал у ПАР ще будуть детально розглянуті науковою спільнотою.

Південна Африка має найбільшу кількість хворих на ВІЛ у світі: у країні з населенням 60 мільйонів цим вірусом, який послаблює імунну систему, заражено 8,2 мільйона осіб, і багато хто з них не отримує належного лікування. Як бета-штам, так і «Омікрон» уперше були виявлені саме в ПАР.

Джерело: Bloomberg/Portfolio