Міносвіти провело моніторинг працевлаштування випускників

Міносвіти провело моніторинг працевлаштування випускників

18:52 Лютий 3, 2022

Життя 1672 4 хвилини

Magyar

Міністерство освіти й науки України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Пенсійним фондом України вперше реалізувала моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти.

Про це йдеться в повыдомленны МОН.

“Саме завдяки моніторингу маємо можливість аналізувати тенденцію працевлаштування фахівців та скоригувати розподіл бюджетного фінансування між закладами вищої освіти”, – зазначив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Моніторинг проводиться завдяки налагодженню інформаційного обміну між Єдиною державною електронною базою з питань освіти та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування. Під час проведення моніторингу в університетах і коледжах ніхто не збирав довідок або паперових документів.

У процесі моніторингу досліджувалася зайнятість осіб, які закінчили навчання за бюджетні кошти в період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року та не продовжили навчання за наступним рівнем освіти. При дослідженні враховано роботу станом на 1 листопада 2021 року за наймом (за основним місцем роботи або сумісництвом), договором цивільно-правового характеру, а також ведення підприємницької діяльності (зокрема, статус ФОПа), незалежної професійної діяльності або іншої задекларованої самозайнятості.

До числа зайнятих враховано військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів охорони правопорядку (якщо така інформація не є інформацією з обмеженим доступом) і перебуваючих у соціальній відпустці. Для уникнення помилок до зайнятих враховано осіб, які звільнилися не пізніше 1 серпня 2021 року або мають не менше 18 місяців страхового стажу після випуску.

Відсоток зайнятості серед випускників ЗВО становить майже 59%. Для різних освітніх рівнів показник коливається від 50% (бакалавр) до 72% (спеціаліст). У період з 1 листопада 2017 до 30 жовтня 2018 року продовжили навчання для здобуття наступного рівня освіти або іншої спеціальності майже 63% молодших спеціалістів і понад 73% бакалаврів.

Найвищі показники зайнятості властиві фахівцям у сфері медицини, цивільного захисту та пожежної безпеки. Найгірші показники мають фахівці морської справи та сфери інформаційних технологій, які не роблять пропорційного внеску у формування бюджетів і пенсійної системи України.

Показники працевлаштування будуть враховані в 2022 році при формульному розподілі бюджетного фінансування між ЗВО. Найвищі показники властиві випускникам північно-східного регіону (Сумська, Чернігівська, Київська області). Низькі показники демонструють Чернівецька область, Луганська та Івано-Франківська. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня