Кілька тисяч педагогів по всій Україні пройшли курс «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

Кілька тисяч педагогів по всій Україні пройшли курс «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

20:11 Березень 25, 2020

Життя 6926 4 хвилини

Magyar

Коронавірус і карантин змушують нас підходити нестандартно до очевидних речей. У тому числі, і до процесу навчання.

          «Карантин через коронавірус – це виклик для всіх освітян. Вчителі разом з батьками та дітьми опинились у стресовій ситуації без чітких алгоритмів дій і інструкцій, а також сам на сам з ключовим питанням – як організувати процес дистанційного навчання. Ми робимо так, щоб кожен українець міг навчатися онлайн. Це корисно та цікаво», – наголосив з цього приводу президент Володимир Зеленський.

          Тому інтернет буквально розривається від пропозицій навчання у форматі онлайн. До честі української влади потрібно сказати, що вона теж ініціювала і впроваджує кілька таких ідей. Одна з них – це курс «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів», який презентувало міністерство цифрової трансформації України як оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян. Він розрахований на новачків та складається із 6 серій тривалістю 8-26 хвилин і доступний на платформі «Дія. Цифрова освіта». Що цікаво, цей курс був розроблений і створений за 72 години.

          За інформацією пресслужби президента України, за добу для навчання вже зареєструвалися понад шість тисяч педагогів, з яких майже п’ять тисяч пройшли курс та отримали електронні сертифікати.

          Перед створенням курсу Міністерство цифрової трансформації України отримало зворотний зв’язок від українців про те, як відбувається дистанційне навчання у їхніх дітей. Опитування показало, що низка шкіл і педагогів змогли системно організувати процес, натомість більшість шкіл виявилися неготовими до швидкої цифрової трансформації.

          «Унікальність нашого проекту полягає в інноваційному форматі освітнього серіалу. Це не класичні онлайн-курси. Ми використовуємо принципи серіальності: є діалог, гумор, залучення глядачів, імпровізація, уривчастість», – зауважив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

          В освітньому серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів та учнів у період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їхнього використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber тощо.

          Переглянувши цей курс ви зможете:

  • комунікувати з учнями;
  • користуватися онлайн-сервісами;
  • створювати відеоконференції;
  • збирати файли з роботами;
  • ставити оцінки онлайн;
  • контролювати виконання завдань;
  • використовувати соціальні мережі;
  • створювати контрольні роботи;
  • надавати консультації учням;
  • створювати віртуальну вчительську.

          «Карантин – це можливість для самоосвіти. Заходьте на портал Дія. Цифрова освіта, переглядайте захопливі освітні серіали за участі зірок українського шоу-бізнесу, провідних українських експертів і педагогів. Поєднуйте корисне з приємним», – зазначила заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня