karpat.in.ua

У Києві заборонять утеплювати історичні будівлі та встановлювати на них кондиціонери

Київська влада планує заборонити прибудову, зміну форми вікон і балконів, а також встановлення кондиціонерів на фасадах об’єктів культурної спадщини. Так хочуть привести історичні будівлі до ладу.

Про це розповів профільний заступник голови Київської міської адміністрації Володимир Прокопів, цитує пресслужба КМДА.

Зокрема, під заборону потрапить розміщення кондиціонерів, якщо вони псують архітектурний вигляд історичної будівлі. Також не допускатимуть утеплення та скління наявних балконів і лоджій, їхню добудову та розширення.

Окрім того, неможливо буде розширювати наявні віконні та балконні прорізи, змінювати форму й кольори віконних рам і балконних дверей.

«Це допоможе відновити естетичний вигляд історичних будинків, розміщених у центральному історичному ареалі міста Києва, які були понівечені балконами та кондиціонерами», — зазначив Прокопів, який ініціював такий проєкт рішення.

Власникам таких «надбудов» даватимуть рік на демонтаж. Опісля виконавчий орган буде виписувати штраф, і «Київблагоустрій» повертатиме будівлі історичний вигляд.

За словами заступника голови КМДА, над цим документом майже два роки працювали фахівці, урбаністи та громадські активісти. Він додає, що це «стане першим кроком у приведенні історичного центру та історичних будівель до ладу».

Документ уже підтримали профільні комісії Київради, також його мають розглянути на пленарному засіданні міської ради.

Заборона реконструкції

Столична влада 31 серпня 2021 року ввела мораторій на реконструкцію та/або капітальний ремонт історичних будівель ХІХ-XX століть. Там переконані, що це допоможе запобігти їхньому знищенню.

Заступник мера Києва Володимир Бондаренко скаржився, що міська влада за останні три роки здійснила до Мінкульту подання про внесення 1 542 пам’яток і щойновиявлених об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Але, мовляв, на той момент внесли тільки 73 об’єкти, тому й вирішили ввести таку заборону. Бондаренко зазначав, що мораторій діятиме до повного дослідження й визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів, згідно з законом «Про охорону культурної спадщини», інформує hromadske.