Авіакомпанії припиняють польоти над Україною. Чому і чи надовго?

Авіакомпанії припиняють польоти над Україною. Чому і чи надовго?

09:10 Лютий 15, 2022

Життя 1366 5 хвилин

Magyar

Нідерландський авіаперевізника KLM з 13 по 17 лютого відкликав з України всі свої рейси. Українська SkyUp через вимогу лізингодавців повернути квитки літаки на територію ЄС, припинила продаж квитків з 14 по 16 лютого. А один літак навіть довелося терміново посадити в аеропорту Кишинева, звідки 175 пасажирів було доправлено до Києва автобусами.

Звідки ноги ростуть?

12 лютого стало відомо, що страхові компанії припиняють страхування польотів у повітряному просторі України протягом 48 годин.

Такі вимоги лізингодавців та страхових компаній пов’язані із підвищеним ризиками початку бойових дій, передає Укрінформ із посиланням на сайт компанії SkyUp. KLM скасувала польоти в Україну після розширеного аналізу щодо безпеки та можливого вторгнення РФ на територію України, передає Слово і Діло.

Олександр Кубраков, міністр інфраструктури України, наголошує на тому, що ринки страхових послуг є надто чутливими та миттєво реагують на інформаційне поле. За аналогією працюють і ринки капіталів. Різке коливання може спричинити будь-яка негативна новина або очікування такої.

Напередодні, 13 лютого, нардеп Олексій Гончаренко заявляв, що з понеділка, 14 лютого все міжнародне авіасполучення з Україною може бути припинено. Така заява депутата пов’язана із повідомленням однієї з найбільших страхових компаній Великої Британії. У ньому йдеться зокрема про те, що для цивільних літаків, які перебувають в авіапросторі України, страховка припиняється.

Уряд відрагував миттєво

У свою чергу, уряд виділив кошти з резервного фонду держбюджету для гарантування безпеки польотів для страхових та лізингових компаній в Україні. Про це повідомив Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

Після нормалізації ситуації, невикористані кошти повернуться до державної казни. Йдеться про 16,6 млрд грн, завдяки яким буде гарантовано безперебійність та безпеку польотів у небі над Україною.

Прем’єр-міністр зауважив, що таке рішення дозволить стабілізувати ситуацію та водночас допоможе українським громадянам, які перебувають за кордоном, повернутися додому.

Андрій Ярмак, виконувач обов’язків голови Украероруху, запевняє, що український авіапростір є безпечним для польотів, а передумов для його закриття немає.

Міністерство інфраструктури офіційно заявило про те, що закриття українського авіапростору не передбачається.

Наразі в українському авіапросторі продовжують працювати 29 іноземних авіакомпаній, які літають у 34 країни світу.

Єдиною застережливою заявою України є рекомендація щодо обмеження польотів над відкритими водами Чорного моря протягом 14-го — 19 лютого. Адже там тривають воєнні навчання РФ. Йдеться не про весь авіапростір над Чорним морем, а тільки ту частину, де будуть проводитися навчання.

Ситуація з польотами стабілізувалася

У понеділок, 14 лютого, авіаперевізник Sky up повідомив про відновлення всіх рейсів з України. Авіакомпанія запрацювала у звичайному режимі.

Дмитро Сероухов, генеральний директор авіакомпанії, заявив, що переговори із страховиками були складними. Останні продовжують регулярно моніторити ситуацію та оцінювати власні ризики. Однак, спільними зусиллями з урядом та Міністерством інфраструктури, результату вдалося досягти. SkyUp відкритий на всі дати і повністю залишається в українському небі.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня