У чому секрет неймовірного успіху Південної Кореї  у боротьбі з коронавірусом?

У чому секрет неймовірного успіху Південної Кореї у боротьбі з коронавірусом?

19:32 Березень 26, 2020

Життя 4659 7 хвилин

Південна Корея, яка ще у лютому стала одним з найбільших осередків коронавірусу, тепер стала прикладом успішної боротьби з ним: країна практично зупинила епідемію, не роблячи при цьому драконівських заходів, як, до прикладу, Китай. Як же діяла влада Південної Кореї і чи може Україна та інші країни перейняти південнокорейський досвід?

          У перші тижні поширення інфекції країна стала одним з основних осередків захворювання за межами Китаю. Перший випадок зараження коронавірусів там було виявлено 20 січня – через три тижні після того, як про новий коронавірус стало відомо у принципі, і за 11 днів до реєстрації перших випадків в Італії. До 29 лютого захворюваність в країні досягла піку – за добу було зафіксовано 909 нових випадків. Однак уже 5 березня цей показник скоротився до 438, ще через чотири дні – до 248 заражених, а 9 березня влада Республіки Корея повідомили про 131 новий випадок захворювання за добу. До кінця минулого тижня добовий приріст числа хворих сповільнилося до 64 випадків, в той час як, наприклад, в Італії, в той день було зареєстровано 5560 нових пацієнтів.

          Ще більш красномовні дані про смертність від коронавірусу. За весь час від інфекції померли 131 осіб з 9 241 хворих, щоденний приріст по смертям не перевищує 10 осіб на добу (в основному мова йде про 2-4 випадках), в той час як в Італії приріст нових смертей йде на сотні (24 березня – понад 700).

          Південна Корея своїм прикладом довела, що вірус можна стримати, не зупиняючи економіку, але чи буде працювати її модель за кордоном?

          Переймаючи досвід Південної Кореї, західні країни можуть зіткнутися з трьома перешкодами, жодне з яких не пов’язано з витратами або технологіями, вважає The New York Times (далі – NYT). Це слабка політична воля, низький рівень суспільної довіри і час, якого вже немає. Видання також виділяє чотири уроки, які потрібно винести з досвіду Південної Кореї.

Діяти швидко

          Через тиждень після виявлення першого зараженого, 27 січня, влада Південної Кореї зустрілися з представниками понад 20 медичних компаній і закликали їх негайно приступити до розробки тестів для масового виробництва.

          Перший набір для тесту, зроблений компанією Kogene Biotech Co., отримав схвалення уряду 4 лютого. На той момент в країні було зареєстровано всього 16 випадків захворювання вірусом COVID-19. Поставка тестів почалася три дні потому.

          Втім, заходи карантинного характеру корейським владі все ж доводилося вводити. 18 лютого коронавірус був виявлений в місті-мільйоннику Тегу в однієї з пацієнток, яка була членом християнської релігійної секти Сінчонджі і відвідувала недільні служби, на яких були присутні тисячі людей. Влада відразу оголосили Тегу «зоною особливої ​​уваги», закрили школи, закликали жителів не виходити з дому і відправили туди додаткових лікарів, ліжка і обладнання.

          Робити багато тестів

          За день Південна Корея може тестувати до 20 000 чоловік. Щоб зняти підвищене навантаження на лікарні, в країні було створено 633 центри, призначення яких тільки одне – тестування на коронавірус. Процес тестування займає близько 10 хвилин. Зразки, які зберігаються в герметичних контейнерах при 4 ° C, доставляються в фургонах в 118 лабораторій. Результати тесту повідомляються протягом декількох годин.

          Таким чином, станом на 24 березня у Південній Кореї було проведено понад 300 000 тестів. Це в 40 разів більше тестів на кожну людину, ніж було зроблено в США, відзначає NYT.

          Відстежувати, ізолювати і контролювати

          Південна Корея розробила методи активного відстеження контактів ще під час спалаху епідемії MERS (так званий близькосхідний респіраторний синдром) в 2015 році, повідомляє NYT. Медичні працівники відстежували рух пацієнтів, використовуючи записи з камер спостереження, транзакції з кредитних карт і навіть дані GPS з їх автомобілів і мобільних телефонів.

          Корейці сприйняли вторгнення влади в приватне життя як необхідний компроміс, пише NYT. Ті люди, яким наказано бути на карантині, повинні встановити на свій телефон спеціальний додаток, яке сповіщає органи влади, якщо людина порушила режим ізоляції. Штраф за порушення карантину може досягати $ 2500. На телефони приходять оповіщення в разі, якщо поблизу виявлено випадок зараження. На веб-сайтах і в додатках для смартфонів можна отримати погодинні, а іноді і похвилинні дані про переміщення заражених людей – які автобуси вони використовували, коли і куди вони сідали і виходили, навіть інформацію про те, чи носили вони захисні маски.

          Заручитися підтримкою суспільства

          Опитування показують, що більшість в південнокорейському суспільстві схвалює заходи влади, – боротьба  з коронавірусом, немов у воєнний час, дала людям «почуття спільної мети». Телевізійні передачі, оголошення в метро і оповіщення на смартфонах – все нагадує громадянам про необхідність носити маски та дистанціюватися.

          Чи зможе Україна і інші країни використати ці чотири уроки? Питання залишається відкритим…

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня