Конструктори Mercedes Formula One та вчені за тиждень розробили заміну апарату штучної вентиляції легень

Конструктори Mercedes Formula One та вчені за тиждень розробили заміну апарату штучної вентиляції легень

13:47 Березень 31, 2020

Життя 4475 4 хвилини

Magyar

Учені з Університетського коледжу Лондона у співробітництві з фахівцями Mercedes Formula One створили пристрій, який доставляє кисень до легень хворого без апарату штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Про це повідомляє ВВС.

Мається на увазі, що науковці розібрали існуючий пристрій постійного позитивного тиску в дихальних шляхах (CPAP), який використовували, зокрема, в Китаї та Італії для лікування хворих на Covid-19. Потім CPAP вдосконалили та адаптували для масового виробництва.

«40 нових пристроїв уже доставили в госпіталь Університетського коледжу Лондона та ще в три лікарні Лондона», – йдеться у повідомленні.

Якщо випробування пройдуть успішно, Mercedes зможе виробляти до 1000 таких пристроїв на день, починаючи з поточного тижня.

Британське агентство з регулювання лікарських засобів і медичної продукції (MHRA) вже дало дозвіл на їх використання.

«Зазвичай розробка медичних приладів потребує років, але ми це зробили за кілька днів, тому що ми повернулися до простого існуючого пристрою та переконструювали його для того, щоб уміти швидко і масово його виробляти», – сказала професорка Ребекка Шіплі, директор Інституту медичної інженерії UCL.

За словами професора коледжу Мервіна Зінгера, цей пристрій є проміжним між простою кисневою маскою та апаратом штучної вентиляції легень.

Пристрій доставляє кисень через рот та ніс пацієнта під тиском, що дозволяє легеням залишатися відкритими та збільшує кількість наявного в них кисню.

Апарат також зменшує зусилля, необхідні для вдиху, особливо коли альвеоли легенів пошкоджені внаслідок дії коронавірусу.

Зазначається, що такий підхід є менш інвазивним, ніж апарат штучної вентиляції легень, для якого пацієнтам у дихальні шляхи вводять спеціальні трубки.

Згідно з першими повідомленнями про ситуацію в Ломбардії, приблизно половину пацієнтів, яким надавали допомогу із CPAP, не потрібно було поміщати на ШВЛ.

Тим часом британські промислові, технологічні та інженерні фірми, зокрема, Airbus, Ford, Rolls-Royce та Siemens, створили консорціум Ventilator Challenge UK із виробництва апаратів штучної вентиляції легень для Британської служби охорони здоров’я (HNS), яка вже замовила понад 10 000 пристроїв, хоча чекають на їх офіційне затвердження. Виробництво планують розпочати наступного тижня.

Брак апаратів штучної вентиляції легень змушує лікарів вигадувати креативні рішення і в інших країнах. В Італії виникла ідея використовувати водолазні маски для вентиляції легень пацієнтів. Тим часом у Бельгії вже розпочали клінічні випробування такого методу.

Джерело: mti

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня