Неповнолітні біженці з України, які прибувають у ЄС без супроводу, мають бути розподілені між державами-членами – єврокомісар

Неповнолітні біженці з України, які прибувають у ЄС без супроводу, мають бути розподілені між державами-членами – єврокомісар

16:37 Квітень 5, 2022

Життя 2784 4 хвилини

Magyar

Неповнолітні без супроводу, які тікають від війни в Україні, мають бути розподілені між країнами – членами ЄС, заявила у вівторок комісар Євросоюзу з питань внутрішніх справ Ілва Йоханссон на пленарному засіданні Європейського парламенту (ЄП) у Страсбурзі.

«Армія президента росії володимира путіна вбиває дітей. Наразі внаслідок вторгнення загинуло 158 дітей. Ці військові злочини мають бути покарані», – наголосила єврокомісар. Вона також зазначила, що понад два мільйони українських дітей утекли до Європейського Союзу, де їм загрожує торгівля людьми. За словами Йоханссон, у Литві за підозрою в таких злочинах влада вже проводить перевірку щодо 43 українських дітей-біженців.

Єврокомісар підкреслила, що ЄС вжив низку заходів для запобігання подібним випадкам: Європол створив спеціальну групу для моніторингу діяльності торговців людьми, органи влади пройшли відповідне навчання, а Європейська комісія створила координаційну раду.

Йоханссон закликала держави-члени збільшити свої можливості з прийому біженців, особливо дітей з інвалідністю, а прикордонні органи – реєструвати неповнолітніх біженців.

Комісар ЄС з питань демографії Дубравка Шуйка наголосила на необхідності якнайшвидшого влаштування дітей-біженців у прийомні сім’ї та мобілізації служб захисту дітей у країнах-членах.

Депутат Європарламенту від «Фідес» Андрея Бочкор зазначила, що слід приділяти особливу увагу тому, щоб діти пережили війну в якомога безпечніших умовах. Понад 4,8 мільйона людей покинули Україну, половина з них – діти або неповнолітні. Для них важливо якнайшвидше повернутися до навчання, оскільки це посилить їхнє відчуття безпеки.

Депутатка звернула увагу на те, що Угорщина прийняла понад 400 тисяч біженців і робить усе для їхньої підтримки. Бочкор наголосила, що діти з України мають доступ до медичних послуг, психологічної допомоги та освіти.

У Будапештському університеті ім. Лоранда Етвеша, приміром, запустили денну школу українською мовою, додала депутатка.

Бочкор зазначила, що допомога повинна охоплювати і дітей на території України, адже наразі на Закарпаття прибуло 380 тисяч внутрішніх переселенців, у тому числі 36,5 тисячі дітей, 700 із них – без супроводу.

За її словами, економічна ситуація в Україні погіршується, сім’ї перебувають у скрутному становищі. Бочкор вважає, що рішення про забезпечення силами ЄС харчування в садочках і школах було б великою допомогою.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня