Чи дійсно нова пігулка від COVID-19 «Сабізабулін» настільки ефективна, що знижує летальність на 50%?

Чи дійсно нова пігулка від COVID-19 «Сабізабулін» настільки ефективна, що знижує летальність на 50%?

12:15 Квітень 15, 2022

Життя 1501 7 хвилин

Експериментальні ліки «Сабізабулін» для тяжкохворих пацієнтів COVID-19, схоже, працюють настільки добре, що виробник препарату оголосив про дострокове припинення клінічних випробувань та подання заявки на отримання дозволу на екстрене використання.

Тож, нова таблетка від COVID-19 «Сабізабулін» знижує смертність удвічі серед пацієнтів COVID-19, які отримували додатковий кисень і зазнавали високого ризику серйозних захворювань легень та смерті.

За словами офіційних представників компанії Veru Inc., випробування було зупинено минулої п’ятниці за рекомендацією незалежних спостерігачів за безпекою, тому що препарат працює дуже добре, повідомляють ЗМІ. «Це дослідження являє собою важливу віху у глобальній боротьбі з COVID-19, оскільки «Сабізабулін» – перший препарат, який продемонстрував клінічно та статистично значуще зниження смертності серед госпіталізованих пацієнтів з помірною та тяжкою формою COVID-19», – сказав у своїй заяві голова, президент та генеральний директор компанії Veru доктор Мітчелл Штайнер.

«Ми твердо впевнені, що «Сабізабулін», який має подвійну противірусну та протизапальну дію і продемонстрував позитивні результати ефективності та безпеки у дослідженні 3-ї фази COVID-19, може стати тим вкрай необхідним пероральним препаратом для госпіталізованих пацієнтів з помірною та важкою формою коронавірусу», – додав очільник Veru.

Гері Барнетт, головний науковий співробітник компанії Veru, з цього приводу наступне: Ці результати роблять більш актуальними те, що фармакологічна активність Сабізабуліна не залежить від типу штаму COVID-19. В очікуванні майбутнього обговорення з FDA цей варіант лікування може стати доступним найближчим часом, щоб ми були готові до наступної клінічно важливої ​​хвилі COVID-інфекцій».

Серед учасників дослідження було 98 осіб, які отримували препарат, та 52 особи, які отримували плацебо на додаток до звичайного лікування. Близько половини тих, хто отримував плацебо, померло протягом 60 днів. Для порівняння, 20% з тих, хто отримував «Сабізабулін» протягом 21 дня, померли, а 80% вижили, незважаючи на те, що вони також були тяжко хворі.

Препарат на даний момент він призначений тільки для використання в лікарнях, тому його видача буде простішою, ніж розповсюдження по аптеках і навчання лікарів тому, як його використовувати. «Сабізабулін» перешкоджає переміщенню коронавірусу мікротрубочками в клітинах. Він порушує ці «магістралі» і руйнує їх, тому вірус не може потрапити з точки А в точку Б», – сказав Штайнер в інтерв’ю виданню The New York Times.

Результати дослідження ще не опубліковані у медичному журналі та не розглянуті сторонніми експертами. За словами представників компанії, під час випробувань не було виявлено жодних проблем із безпекою. Представники компанії Veru повідомили, що наприкінці цього місяця вони планують зустрітися з представниками «Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США» (FDA) та подати заявку на отримання дозволу на екстрене використання препарату…», – наголосив пан Штайнер.

Цей статус покликаний стимулювати швидку розробку та розгляд методів лікування серйозних або загрозливих для життя станів. Прессекретарка FDA поки що не прокоментувала цю подію. Майже 1 мільйон американців померли від коронавірусу за два роки, і в середньому 570 людей продовжують помирати щодня, показують останні дані.

До відома, оскільки у вівторок, 12 квітня, кількість відомих випадків захворювання на коронавірус у світі досягла 500 мільйонів, експерти в галузі охорони здоров’я закликали увесь світ посилити тестування, вакцинацію та відстеження контактів. Проте багато країн скоротили офіційне тестування, тому реальна кількість випадків зараження майже напевно набагато вища.

Представники ВООЗ нещодавно також закликали африканські країни посилити тестування та відстеження контактів, а також заявили, що деяким країнам Америки також необхідно посилити вакцинацію та тестування. Такі попередження не завадили багатьом країнам майже повністю відмовитися від запобіжних заходів у зв’язку з пандемією за два місяці, що минули з тих пір, як кількість випадків захворювання у світі перевищила 400 мільйонів.

У «Центри з контролю та профілактики захворювань США» наприкінці лютого поточного року випустили нові рекомендації, згідно з якими більшість американців можуть відмовитися від носіння масок у закритих приміщеннях.

Але будь-якому поверненню до нормального життя загрожує швидке поширення підваріанту Omicron, відомого як BA.2, – найбільш трансмісивного штаму вірусу, виявленого на сьогоднішній день. На долю BA.2 зараз припадає 85,9% нових випадків захворювання на США.

Проте, є й добрі новини. Число нових випадків захворювання, що реєструються у світі щодня, приблизно на 32% менше, ніж два тижні тому, за середнього показника близько 1,1 мільйона на день за останній тиждень, повідомляє видання Times. А кількість смертей від коронавірусу на 23% менша, ніж два тижні тому – в середньому, 3800 випадків на день у всьому світі за останній тиждень.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня